Hlavní navigace

Ostrý Firefox Mobile se blíží, zatím jen pro Maemo

Jiří Macich ml.

Prohlížeč Firefox Mobile 1.0, známý taktéž pod kódovým označením Fennec, spěje k první ostré verzi. Vyšla totiž první release candidate verze. Platí to tedy alespoň o větvi pro linuxovou platformu Maemo, která se objevila na high-endovém komunikátoru Nokia N900 a starších internetových tabletech finského výrobce mobilních telefonů. Firefox Mobile 1.0 RC1 pro Maemo přináší oproti dřívějším testovacím verzím například opět vylepšené renderování textu. Je založen na stejném kódu jako desktopový…

Doba čtení: 1 minuta

Prohlížeč Firefox Mobile 1.0, známý taktéž pod kódovým označením Fennec, spěje k první ostré verzi. Vyšla totiž první release candidate verze. Platí to tedy alespoň o větvi pro linuxovou platformu Maemo, která se objevila na high-endovém komunikátoru Nokia N900 a starších internetových tabletech finského výrobce mobilních telefonů. Firefox Mobile 1.0 RC1 pro Maemo přináší oproti dřívějším testovacím verzím například opět vylepšené renderování textu. Je založen na stejném kódu jako desktopový Mozilla Firefox 3.6, který by měl vyjít teď v lednu.

Uživatelé Nokie N900 si nejnovější testovací verzi prohlížeče Firefox Mobile mohou stáhnout přes mobil z adresy http://www.fi­refox.com/m. Zatím je k dispozici přes čtyřicet lokalizací a nechybí mezi nimi ani ta česká. K dispozici jsou opět i desktopové ukázkové buildy pro Windows, Linux a Mac, jejichž prostřednictvím se Fennec představuje širšímu spektru uživatelů.

Nejdále je zatím vývoj právě pro platformu Maemo, se kterou má třeba Nokia velké plány a již nějaký čas se hovoří o tom, že se s ní budou zákazníci stále častěji setkávat na komunikátorech vyšší třídy. S prohlížečem Firefox Mobile se ovšem počítá i pro Windows Mobile, Symbian a Android. V plánech naopak nefiguruje iPhone, což vývojáři odůvodňují omezujícími licenčními podmínkami Applu. (Mozilla.cz)

Našli jste v článku chybu?