Hlavní navigace

Ostrý Google Chrome 5 pro Windows, Linux i Mac OS X

Jiří Macich ml.

Google Chrome 5 již není betaverzí. Aktuálně jsou k dispozici ostré buildy páté generace prohlížeče Googlu pro Windows, Mac OS X a konečně i pro Linux. Na seznamu novinek je například podpora pro Geolocation API a s ní související nastavení předvoleb pro předávání informací o geografické poloze. Vylepšena byla online synchronizace mezi různými počítači, která nyní kromě záložek umí přenášet i nastavení prohlížeče. Google Chrome 5 přichází také s upraveným manažerem záložek a pokročilou správou…

Google Chrome 5 již není betaverzí. Aktuálně jsou k dispozici ostré buildy páté generace prohlížeče Googlu pro Windows, Mac OS X a konečně i pro Linux. Na seznamu novinek je například podpora pro Geolocation API a s ní související nastavení předvoleb pro předávání informací o geografické poloze. Vylepšena byla online synchronizace mezi různými počítači, která nyní kromě záložek umí přenášet i nastavení prohlížeče. Google Chrome 5 přichází také s upraveným manažerem záložek a pokročilou správou plug-inů, kde konečně lze jednoduše zakázat i jednotlivé plug-iny.

Ostrý Google Chrome 5 však zatím nepřináší integrovaný Flash Player. Google však ujišťuje, že od záměru jeho provázání s prohlížečem neupustil a v dohledné době hodlá nabídnout Google Chrome s Flash Playerem 10.1. Ten se tak bude šířit přímo s prohlížečem a zároveň se utilita Google Update postará o jeho průběžné aktualizování bez nutnosti kooperace s uživatelem. Novinkám v Google Chrome 5 jsme se věnovali již v dřívějším článku Google Chrome 5: Flash, Geolocation API a synchronizace nastavení. (Google Chrome Blog)

Našli jste v článku chybu?
5. 6. 2010 20:57
fadsf165 (neregistrovaný)
pokud klepneš na odkaz a držíš při tom klávesu ctrl otevře se nový tab toho odkazu na pozadí...
3. 6. 2010 20:30
Ondřej hruška (neregistrovaný)
Taky jsem to na Linuxu zkusil, ale místo nového úžasného prohlížeče jsem obdržel SIGSEGV. Tak si asi ještě počkám :(