Hlavní navigace

Otakar Černý na ČT 24: S diváky hrajeme fér

14. 1. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
14. 1. 2010

Hned na začátek interaktivního pořadu Hyde Park překvapil včera diváky ČT 24 šéfredaktor sportovní redakce České televize, když upozornil moderátora Daniela Takáče, že veřejnoprávní médium má od diváků více pochvalných reakcí než kritiky. Černý také konstatoval, že sám úspěch lyžaře Tomáše Bauera na Tour de Ski neviděl, až následující den v Brankách, bodech, vteřinách.

VIDEO: Záznam interaktivního pořadu Hyde Park v iVysílání ČT

Celá naše práce svědčí o tom, že hrajeme fér. Skutečně jsme nemohli vysílat Tour de Ski na ČT 4 a tím důvodem jsou práva, která jsou špatná. Obrátili jsme se na Evropskou komisi, aby je posoudila, jestli nejde o monopol pro jednu stanici, konstatoval Černý s tím, že na ČT 2 se to nevysílalo proto, že vedení České televize má myšlenku udělat z tohoto programu trochu jiný kanál. Není pravda, že STV 3 to vysílala. Se svým kolegou ze Slovenska jsem o tom hovořil, uvedl na svou obhajobu Černý.

K TÉMATU: Tour de Ski jsme nesměli vysílat na ČT 4, hájí se Česká televize

Šéfredaktor sportovní redakce odpovídal také na otázku, v jakém horizontu jsou nakupována vysílací práva. Je to různé, např. Ligu mistrů jsme koupili na čtyři roky. Náš fotbal a hokej kupujeme vždy na tři roky, jiné sporty zase ad hoc nebo rok, maximálně dva. Olympiádu máme koupenou do roku 2012, konstatoval Otakar Černý. Hned první volající Černému vyčetl, jakým směrem se ČT 4 ubírá. Ten na svou obhajobu řekl, že ČT odvysílala v loňském roce 2437 premiérových pořadů. Není pravda, že na našem kanále nevidíte sport, dodal.

BRAND

ROZHOVOR: Otakar Černý: ČT se bez některých zápasů Slavie obejde, když má tak velké oči

Černý také uvedl, že v létě se už nebude vysílat Zlatá liga. Nyní je liga Diamantová, na kterou máme práva a o tom, kam ji umístíme, ještě musíme rozhodnout. Myslím si, že jistý mix na ČT 2 bychom mohli udělat, uvedl šéfredaktor sportovní redakce ČT. Diváky zajímalo, jaké sporty se po skončení olympiády na kanálu ČT HD ve vysokém rozlišení objeví. Zde odpověděl Černý poměrně překvapivě a trochu vyhybavě. Vysílání v HD kvalitě je velmi drahé. Ligu mistrů a MS v hokeji nabídneme v SD, přičemž se vůbec nezmínil o dalších sportech.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).