Hlavní navigace

Otevřena první bezplatná půjčovna zařízení pro vývojáře mobilních aplikací

31. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vývojářské studio TappyTaps se rozhodlo nabídnout smartphony, tablety a gadgety, které má k dispozici, ostatním vývojářům. Půjčit si je mohou bezplatně až na dva týdny.

Vývojářské studio z Hořic v Podkrkonoší, které v říjnu 2010 založili bratři Jindřich a Jan Šaršonové, ve světě prorazilo díky aplikaci Baby Monitor 3G. Aplikaci, která promění chytrý mobilní telefon či tablet v chůvičku, si stáhlo již více než půl milionu uživatelů. Zařadila se tak po bok komerčně nejúspěšnějších tuzemských mobilních aplikací. V loňském roce firma dosáhla obratu 10 milionů Kč, což představuje meziroční nárůst o necelých 50 procent.

Nyní se v TappyTaps rozhodli pomoci i ostatním českým vývojářům. Mají totiž ještě v živé paměti své začátky, kdy pro ně bylo finančně náročné pořizovat všechna zařízení, pro která chtěli vytvářet aplikace.

Spustili proto půjčovnu smartphonů, tabletů a různých gadgetů. Jedná se o zařízení, která sami využívají, ale nepotřebují je neustále.

„Valnou většinu zařízení nepotřebujeme každý den. Přitom spoustě nadějným vývojářům by se mohly hodit – ať již pro inspiraci, nebo ověření nápadu „zda by to pro moji aplikaci šlo“,“ říká Jindřich Šaršon.

Většinu zařízení je možné si bezplatně zapůjčit až na dva týdny, některé kousky jsou k dispozici ale jen prezenčně. 

MIF22_Early

Podmínky zápůjčky jsou jednoduché:

  • většina zařízení je k půjčení na 14 dní (až na výjimky, se kterými je možné pracovat v kancelářích TappyTaps ve vyhrazené místnosti)
  • zařízení je nutné vyzvednout v kanceláři v Hořicích. „Není to sice v Praze, ale zas ti uvaříme dobré kafe / čaj a ochutnáš pravou domácí Hořickou trubičku,“ slibuje Šaršon.
  • zařízení půjčují absenčně výhradně vyvojářům
  • ke každému zařízení předají zájemci  know-how, tj. např. poradí, jak funguje SDK, jak se integruje s jednotlivými platformami atd.
  • vše je zdarma

Zdroj: blog TappyTaps

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.