Hlavní navigace

Otík z Vesničky okrádá pod záminkou digitálního příjmu seniory

25. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
25. 6. 2009

Prozatím neznámý podvodník podobný jedné z postav dnes již klasické české komedie Vesničko má středisková, okrádá na Moravě především seniory, a to pod záminkou příjmu digitální signálu. Do bytu se jim vkrade vždy tím způsobem, že je informuje o tom, že místní kabelová televize ruší příjem signálu. Nešťastníkům, kteří mu skočí na lep, nabízí alternativu v podobě zajištění levnějšího příjmu.

BRAND

Otík neváhá podle Bruntálského a krnovského deníku oslovit ani lidi přímo na ulici, kterých se zeptá, zdali vědí o přechodu z analogového na digitální vysílání. Podvodník se představil jako odborník, který je schopný na počkání a za velmi výhodných podmínek vše zajistit. Naposledy skočil tomuto individuu na lep sedmadevadesátiletý stařík. Senior mu sdělil, že má stále kabelovou televizi. Neznámý mu poté nabídl instalaci jiného typu zařízení, uvedla tisková mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Podle informace Deníku má muž přibližně čtyřicet let, je štíhlé, asi 180 centimetrů vysoké postavy a má krátce střižené hnědé vlasy. Mluví prý hlasitě, je žoviální a velmi výmluvný, popisují podvodníka lidé, kteří se s ním setkali. Cílem tohoto muže se stal i důchodce z lokality Ostrava – Bělský les, kterého taktéž vytipoval přímo na ulici. Do bytu se dostal opět pod záminkou lepšího a levnějšího příjmu digitálního signálu a podařilo se mu oklamat i jeho pětašedesátiletou přítelkyni. Jedním z charakteris­tických rysů podvodníka je také silný ostravský dialekt.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).