Hlavní navigace

Outlook.com na vlastní doméně je minulostí, Microsoft následuje Google

Jiří Macich ml.

Microsoft novým zájemcům již nenabízí hostovaný Outlook.com na jejich vlastní doméně. Chce tak zvýšit zájem o Office 365, která však e-mailové služby nezajišťuje pro soukromé osoby.

Microsoft již nadále nehodlá poskytovat e-mailovou službu Outlook.com na vlastních doménách uživatelů. Získat e-mailovou adresu s vlastní doménou dosud bylo šlo díky službě Windows Live Admin Center (dříve Windows Live Custom Domain), která umožňovala zdarma k jedné doméně přiřadit až pět stovek e-mailových adres.

Těch uživatelů, kteří již používají vlastní doménu, se změna v tuto chvíli žádným způsobem nedotýká. Do budoucnosti ale chce Microsoft používat pro bezplatně poskytované e-mailové schránky jen erární doménu outlook.com a její národní varianty jako je outlook.cz. Má k tomu hned dva důvody.

WT100


Zdroj: admincenter.live.com

Noví zájemci si Outlook.com na vlastní doméně již nepořídí.

Tím prvním je, že hodlá posílit povědomí o značce a službě. Druhým důvodem je podpora služby Office 365, v jejímž rámci cloudový Exchange zajišťuje e-mailové služby s adresami schránek na doméně předplatitele. To ale platí jen pro Office 365 Small Business a vyšší firemní varianty služby. Řadoví uživatelé mají smůlu.

Microsoft tak následuje Google, který již déle než rok nabízí zajištění e-mailových služeb na vlastní doméně pouze v rámci placeného balíčku Google Apps pro firmy. Outlook.com tak ztrácí jednu z konkurenčních výhod. Přitom ještě před rokem Microsoft tvrdil, že na možnosti používat e-mailové adresy s vlastní doménou nehodlá nic měnit.

Našli jste v článku chybu?
29. 4. 2014 23:28
Honza (neregistrovaný)

Implementoval jsem to pro jednu malou firmu a musím říct že mě tato služba moc nenadchla. Neustálé problémy se stabilitou. Špatná IMAP podpora, nefunkční doručování emailů ze seznamu. Pokud budu nucen za tuto službu platit, výběru zatím vždy google (i když mi čte maily)

13. 6. 2014 5:45
Karel (neregistrovaný)

MS mi píše: Stávajícím zákazníkům sice ponecháme možnost přihlašovat se na Outlook.com pod současnou e-mailovou adresou vlastní domény, od 31. července 2014 už ale v této doméně nebude možné přidávat nebo odebírat účty.

:( To je ale o hodně horší, než to udělal Google s Google Apps.