Hlavní navigace

Outlook.com na vlastní doméně zdarma, Microsoft nenásleduje Google

Jiří Macich ml.

Microsoft nadále hodlá zdarma nabízet využívání jeho e-mailových služeb na vlastní doméně uživatelů. Google před časem tuto možnost pro nové uživatele zrušil.

Microsoft bude dál uživatelům nabízet možnost využívat jeho e-mailových služeb na vlastní doméně zdarma. Lupě to potvrdil Tomáš Koška, produktový manažer pro Windows ve středoevropském a východoevropském regionu. Google před časem svým uživatelům tuto možnost sebral, když zrušil bezplatnou verzi Google Apps

Cloudový balíček Google Apps nejdříve umožňoval bezplatný provoz až padesáti e-mailových schránek, později jen deseti a teď již pro nové uživatele není jeho bezplatná verze k dispozici. Google se chce soustředit na poskytování služeb Google Apps firmám, školám a úřadům, kde hodlá konkurovat především Microsoftu.

Na tuto klientelu cílí i Microsoft s balíčkem Office 365, který čeká brzká obroda. S novou nabídkou opřenou o Office 2013 jsou již seznamováni partneři, kteří Office 365 nabízejí koncovým zákazníkům. Přesto Microsoft nadále počítá s tím, že uživatelům umožní využívat jeho e-mailové služby na vlastní doméně zdarma. 

Marcom

To nyní lze díky službě s nepříliš výstižným názvem Windows Live Admin Center (dříve Windows Live Custom Domain). Zdarma je možné si zde založit až pět stovek e-mailových schránek služeb Hotmail.com nebo Outlook.com poskytujících teoreticky neomezenou kapacitu. Uživatelé tak zaplatí jen cenu domény u libovolného registrátora. 

Tomáš Koška nicméně pro Lupu uvedl, že Microsoft bude v první řadě propagovat a podporovat svou novou e-mailovou službu Outlook.com s adresami na erární doméně outlook.com. Outlook.com má časem zcela nahradit Hotmail.com, který Microsoft koupil v roce 1997 a dlouho platit za největší e-mailovou službu na světě, než jej nedávno překonal Gmail spuštěný teprve v roce 2004. 

Našli jste v článku chybu?
15. 2. 2013 8:18
tdvorak (neregistrovaný)

Taky jsem dřív měl podobnej názor. A pak jsem si uvědomil, že ty lidi prostě chtěj pracovat, ne se patlat s doménama, webmailama, přeposíláním, správou několika poštovních účtů, SPAM filtrama. Freemail jim funguje už roky a jsou na něj naučení. Jede to, aniž by se museli starat.

Netrápí mě, že můj automechanik má mail na seznamu. Platím ho za opravu auta, ne za to, jakou image si buduje na internetu. Hodnotit takovýho člověka podle domény za zavináčem mi přijde zcestný.

15. 2. 2013 8:59
jf (neregistrovaný)

Pokud má automechanik mail na seznamu, nic divného na tom nevidím. Divné mi přijde, pokud už doménu má, ale k tomu používá freemail.