Hlavní navigace

Oživené Rádio Sázava bude mít dvě studia - v Praze a ve Vlašimi

8. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 11. 2011

Benešovské Rádio Sázava, které po sedmi letech oživilo tamní kmitočet 89,3 MHz v lokalitě Kozmice, bude využívat pro své fungování hned dvou studií. Jedno bude v hlavním městě Praze a druhé ve středočeské Vlašimi. Serveru DigiZone.cz to oznámil jednatel společnosti JOE Media Miroslav Pýcha. Stanice tak prý podle vlastního vyjádření bude moci nabídnout atraktivní hosty a zároveň úzké sepjetí s regionem.

K TÉMATU: Rádio Sázava se vrátilo do VKV éteru. Pokrylo významné území Čech

„Hlavní vysílací studio Rádia Sázava je v Praze na Rašínově nábřeží. Regionální vysílací studio je aktuálně ve výstavbě také ve Vlašimi na Husově náměstí, odkud mohou posluchači očekávat pravidelné živé vysílání již od počátku nového roku,“ přiblížil Pýcha. Stanice by měla přinést pozitivní regionální program, informace a kulturní servis. Jejím plusem má být výrazná profilace na region, pro který je určena. Hudební výběr se má soustředit na melodický rock, americký country-rock, české i zahraniční oldies, evergreeny a také slavné filmové melodie. Cílovou skupinou by měli být posluchači od 25 do 50 let.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Rádio Sázava po startu zprovoznilo nový web a vyměnilo logo

Postupně již ve stávajícím zkušebním vysílání uslyší posluchači i některé pravidelné pořady, jako jsou například pořad Petra Kůsy „Rock Music“, dále pořady Jendy Kulíka „Country&Western expres“ a „Gramorevue“ a od pondělí 7. listopadu jsme nasadili pořad o historii české hudby. Další plánované pořady jako Starej pes hraje jazz, pořady o etnické hudbě a další se budou ve vysílání objevovat postupně. Během dalších týdnů se začne také objevovat klasické moderované vysílání a informační servis z regionu. Standardní moderované vysílání plánujeme spustit přibližně od počátku roku 2012, přiblížil DigiZone.cz Pýcha. Obchodně je stanice součástí sítě Direct Radio Network.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.