Hlavní navigace

PageRank konečně odhalen

22. 6. 2005
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Google si 31. března nechal na Americkém patentovém úřadě přihlásit svou technologii PageRank. (Přihlášku můžete najít pod číslem 20050071741.) Patentováním tak svou přísně tajenou technologii odhalil. Google klade velký důraz na časový aspekt webové stránky, přičemž není zas tak důležitý počet aktualizací, jako spíše životnost webové stránky. Při hodnocení stránek bere Google v potaz také chování návštěvníků. Důležité je vysoké CTR, naopak pokud člověk klikne na výsledek a poté se rychle vrátí…

Google si 31. března nechal na Americkém patentovém úřadě přihlásit svou technologii PageRank. (Přihlášku můžete najít pod číslem 20050071741.) Patentováním tak svou přísně tajenou technologii odhalil. Google klade velký důraz na časový aspekt webové stránky, přičemž není zas tak důležitý počet aktualizací, jako spíše životnost webové stránky. Při hodnocení stránek bere Google v potaz také chování návštěvníků. Důležité je vysoké CTR, naopak pokud člověk klikne na výsledek a poté se rychle vrátí, kladné body to pro daný web neznamená. Více na ITNews.sk, buzzle.com.

Autor článku

Autor do května 2013 působil jako CEO srovnávače Heureka.cz, předtím pracoval v jablonecké společnosti Miton. Vystudoval Hospodářskou fakultu v Liberci a příležitostně píše svůj blog Oříšek.net.