Hlavní navigace

Pamatujete si ještě na CS Link TV? Odstartovala přesně před pěti lety

22. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO Dnes patří služby CS Link a Skylink do jedné rodiny, není to tak dávno, co tomu bylo ale úplně jinak. Existenci první z nich navíc pomáhala necelý rok i vlastní televize.

Čtenáři serveru DigiZone.cz, kteří se zajímají o digitální vysílání minimálně již několik let, si určitě vzpomenou na to, že svou vlastní televizi měla i satelitní služba CS Link. V pátek 19. října tomu bylo přesně pět let od jejího startu. Program se ovšem příliš na obrazovkách „neohřál“. Svou distribuci ukončil po necelém roce, 10. srpna 2008. Společnost Media Vision, která využívala značku CS Link a zároveň byla provozovatelem kanálu, původně slibovala, že projekt bude pokračovat na internetu, nemělo to však dlouhého trvání.

K TÉMATU: CS Link TV má propagovat digitalizaci. Jak se mu to daří?

A co měla stanice CS Link TV vysílat? Dle vlastní charakteristiky bylo cílem tohoto programu poskytovat informace o digitálním televizním vysílání se zaměřením na satelitní příjem, přinášet novinky ze světa vysílání a příjmu programů ze satelitu a další informace o televizní technice. Program také sliboval, že ve vysílání najdou prostor i nově vznikající české stanice, české vysoké školy a tvorba nových mladých tvůrců. Hlavním důvodem ke vzniku této stanice ale byla především, jak již název napovídá, propagace satelitní televize CS Link.

Cloud23

Z ARCHIVU: Kanál CS Link TV ukončil distribuci na satelitu

CS Link TV vysílala v době, kdy se ještě vůbec neuvažovalo o tom, že by satelitní služby CS Link a Skylink měly společného vlastníka, jako je tomu nyní. Ve vysílání CS Link TV v proto v praxi objevovala dokola stále jména tří firem – Gital (v podstatě tehdejší CS Link), Omko a TechniSat (Omko bylo a dnes stále ještě je exkluzivním zástupcem značky TechniSat pro Českou republiku). Stanice také slibovala přinést přímý přenos z konference Milníky digitalizace, která se tehdy ještě konala v rámci dnes již neexistujícího Invexu, to se jí ale nepovedlo.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).