Hlavní navigace

Paměť národa v mobilu

3. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vodafone a sdružení Post Bellum vypustilo aplikaci pro chytré mobilní telefony „Pamět národa“, která zpřístupní uživatelům události a příběhy z naší nedávné minulosti. A to přímo na místech, kde se odehrály. Pilotní verze aplikace obsahuje zatím 15 příběhů. Jejich počet ale bude narůstat. Do konce roku jich bude minimálně 300. Vznik pilotní verze aplikace podpořila Nadace Vodafone částkou 300 000 Kč, na její další vývoj přidala 713 000 Kč. Při zkušebním provozu stahování se Pamět národa týden…

Vodafone a sdružení Post Bellum vypustilo aplikaci pro chytré mobilní telefony „Pamět národa“, která zpřístupní uživatelům události a příběhy z naší nedávné minulosti. A to přímo na místech, kde se odehrály. Pilotní verze aplikace obsahuje zatím 15 příběhů. Jejich počet ale bude narůstat. Do konce roku jich bude minimálně 300. Vznik pilotní verze aplikace podpořila Nadace Vodafone částkou 300 000 Kč, na její další vývoj přidala 713 000 Kč. Při zkušebním provozu stahování se Pamět národa týden držela v AppStore v TOP 25 nejstahova­nějších českých aplikací zdarma, když si ji do svého mobilu iPhone stáhlo 2250 uživatelů.

Content tip EARLY

Na mnoha místech v našem okolí se odehrály neuvěřitelné příběhy z naší nedávné historie. Pamětníků, kteří by je mohli vyprávět, ale bohužel ubývá. Spolupracovníci sdružení Post Bellum shromažďují jejich vzpomínky už přes 10 let a ukládají je na internetový portál Pamět národa. Ten nedávno obdržel cenu za inovativní občanskou online žurnalistiku udílenou v rámci soutěže Novinářská cena 2011 Nadace Open Society Fund ve spolupráci s českým Googlem. Lidé z Post Bellum ale vymýšlejí nové, moderní způsoby, jak tyto příběhy vyprávět dál. Světlo světa tak spatřila Pamět národa coby aplikace pro mobilní telefony. 

Zdroj: tisková zpráva

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).