Hlavní navigace

Panasonic si vybral Firefox OS jako platformu pro své chytré televizory

2. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mozilla hlásí, že Firefox OS míří na nová zařízení. Panasonic si jej vybral pro své chytré televizory. Sama Mozilla pak chystá konkurenci pro Chromecast, kterou bude Firefox OS pohánět.

Firefox OS a Android změří síly v dalším tržním segmentu. Mozilla oficiálně oznámila, že Panasonic si zvolil právě její Firefox OS jako platformu pro novou generaci svých chytrých televizorů. Mozilla a Panasonic nyní budou na vývoji open source systému spolupracovat. Firefox OS tak získal dalšího významného stoupence.

Konkurenční otevřený systém Android má však nezanedbatelný náskok. Chytré televizory jím vybavené se již zabydlují na trhu. Svého času ambiciózní platforma Google TV založená na systému Android sice neuspěla, ale s odstupem několika let přece jen samotný Android výrobce televizorů oslovil.

Mozilla chystá konkurenci pro Chromecast

Mozilla vyvíjí HDMI dongle poháněný platformou Firefox OS, který umožní streamování obsahu z mobilních a webových aplikací. Po mnoha měsících spekulací se tak potvrzuje, že Mozilla skutečně chystá konkurenci pro Chromecast. Projekt zřejmě již nějakou dobu běží, protože zařízení se má objevit na trhu ještě letos.

cif - debata 2

Nové zařízení prý bude směrem k vývojářům více otevřené než Chromecast. Například má být kompatibilní s různými webovými prohlížeči, zatímco Chromecast exkluzivně podporuje pouze Google Chrome. Mozilla rovněž slibuje streaming z mobilních aplikací podporovaný napříč různými platformami.

Skepsi však budí, že hardwarovým partnerem tohoto projektu je dosud neznámý start-up Abitcool. Nový HDMI dongle bude jeho vůbec prvním produktem uvedeným na trh. Abitcool se profiluje jako nová společnost, která hodlá vyrábět chytrá multimediální zařízení založená na open source platformách.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).