Hlavní navigace

Paralympiáda na ČT: více než 25 hodin vysílání

8. 9. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V brazilském Rio de Janeiru startují patnácté paralympijské hry. Česká televize se hodlá zaměřit především na „českou stopu“.

Stanice ČT sport nabízí mezi 7. a 19. zářím více než 25 hodin vysílání zaměřeného na starty českých reprezentantů. Původní informace z Ria zprostředkovává štáb České televize v čele s reportérem Jakubem Bažantem. 

Naše pokrytí paralympiády neustále roste. Paralympijské hry vysílá Česká televize již od počátku devadesátých let a od prvních zkušeností s vysíláním odkázaným výhradně na materiály vlastních štábů dnes už můžeme nabídnout opravdu ucelené přehledy z průběhu naprosté většiny soutěží, říká výkonný ředitel programu ČT sport Jiří Ponikelský a dodává: V Riu se představí na 4300 paralympioniků z rekordních 176 zemí a my věříme, že naše vysílání bude mít stejně jako olympiáda, která skončila před necelými třemi týdny, pozitivní divácký ohlas. Paralympijské hry nesporně patří do základního portfolia ČT Sport.

K TÉMATU: Poptávka po satelitní kapacitě z letošní olympiády překročila objem z předcházejících ročníků

ČT Sport a ČT 2: Rio 2016 pojede 24 hodin denně

Glosa: Olympijská sklizeň nejen před televizními obrazovkami

MM socky3

V přímých přenosech uvede Česká televize například dva vybrané bloky dráhové cyklistiky, ve kterých by čeští paralympionici rádi navázali na úspěchy z Londýna.

Kompletní souhrnné informace pak nabídne 31 speciálních pořadů, které pokryjí celý průběh her a představí to nejpodstatnější ze všech třiadvaceti sportů letošní paralympiády. Souhrny, které přebírá ČT od oficiálního vysílatele vybraného Mezinárodním paralympijským výborem, se taktéž zaměří především na „českou stopu“.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.