Hlavní navigace

Pařízkova TV Pohoda získala řádnou licenci pro DVB-T vysílání

14. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
14. 12. 2011

Řádnou licenci pro celoplošné zemské digitální vysílání na 12 let získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) dětská TV Pohoda, na kterou stojí majitel ostravského Rádia Čas Radim Pařízek. Serveru MediaGuru.cz to potvrdila předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová. Radní licenci udělili v úterý na svém vůbec posledním zasedání v letošním roce. Oficiálně to potvrdí dnes tiskovou zprávou.

K TÉMATU: Televize Pohoda odstartuje v únoru 2012

TV Pohoda už sice jednu licenci letos na podzim získala, šlo však pouze o kompenzační licenci určenou původním vítězům licenčního řízení z let 2004 až 2006 na prvních šest digitální televizí v Česku, která platila pouze do konce procesu televizní digitalizace. Na základě této licence by tedy TV Pohoda mohla vysílat jen do 11. listopadu letošního roku. Pařízek proto požádal o novou licenci a RRTV mu dokonce vrátila padesátitisícový správní poplatek za vydání předchozí kompenzační licence, kterou nestihnul využít.

ebf - témata 1

ČTĚTE TAKÉ: Televize Pohoda má kompenzační licenci pro DVB-T, je jí ale k ničemu

Start vysílání plánuje TV Pohoda na únor příštího roku. Ještě tento měsíc by ale stanice chtěla uspořádat tiskovou konferenci. Původní koncept dětského kanálu provozovatel v souvislosti s plánovaným dětským kanálem České televize upravil tak, že půjde spíše o rodinný kanál. Program se patrně objeví v celoplošném multiplexu 3, což je v současné době jediná síť DVB-T s celoplošným pokrytím, v níž jsou volné programové pozice.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).