Hlavní navigace

Pařízkovy kanály Relax Pohoda a Rebel přecházejí na satelitu do MPEG-4/AVC

3. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zákazníci se satelitními přijímači s funkcí FastScan se tímto problémem nemusí zabývat – naladění nových programů a všechny změny parametrů vysílání se provedou automaticky.

Tematické kanály Relax Pohoda a Rebel, za nimiž stojí ostravský podnikatel Radim Pařízek, přecházejí na družici Astra 3B, satelitní pozice 23,5 stupně východně, z kódování MPEG-2 do MPEG-4/AVC. Dnes to oficiálně potvrdil provozovatel služby Skylink, lucemburská skupina M7 Group. Pro satelitní diváky to znamená jediné, do úspornějšího kodeku přecházejí další stanice a vlastnictví přijímače se standardem DVB-S2 se tak stává v dnešní době naprostým standardem. V MPEG-4/AVC budou dále ve Skylinku dostupné stanice CS Film/CS Mini, Horor film a ducktv. Na původních parametrech stanice skončí v horizontu týdnů.

ČTĚTE TAKÉ: Bavič Hron bude mít na televizi Relax-Pohoda zábavný pořad Poslední zhasne

BRAND23 Workshop

Pro sledování všech výše uvedených programů je potřeba naladit tyto programy na satelitním přijímači. Zákazníci se satelitními přijímači s funkcí FastScan (většina přijímačů s označením Skylink READY) se tímto problémem nemusí zabývat – naladění nových programů a všechny změny parametrů vysílání se na takovémto přijímači provedou vždy automaticky. Ostatní zákazníci Skylinku budu muset tyto programy naladit manuálně. Doporučujeme postupovat dle návodu k obsluze satelitního přijímače, informoval provozovatel největšího satelitního operátora v České republice, skupina M7 Group.

Parametry příjmu Relax Pohoda a Rebel: Astra 3B (23,5 stupně východně), 11797/H, SR 29500, FEC 3/4, norma DVB-S2/8PSK, kódování žádné (FTA)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).