Hlavní navigace

Pátek je v Česku podle Seznamu dnem YouTube

Daniel Dočekal

Jak vypadají nejhledanější slova přes Seznam.cz podle rozložení v pracovním týdnu? Najdete tam jedno velké překvapení. V pátek nebývalou měrou stoupá vyhledávání YouTube.

Skutečnost, že nejhledanější v Česku je podle Seznamu Facebook a stoupá zájem o porno, až tak nepřekvapí. Uživatelé na internetu si už řadu let pletou vyhledávání na Seznamu či Google s adresním řádkem prohlížeče a netuší, že mohou adresu požadovaného webu napsat přímo do adresního řádku.

Nejhledanější slova na Seznamu podle dnů a hodin v týdnů

Nejhledanější slova na Seznamu podle dnů a hodin v týdnů

Jak to ale vypadá, když se na nejhledanější výrazy podíváte s ohledem na vývoj v běžném týdnu? Potvrdíte si, že špičkou na internetu jsou večerní hodiny. S překvapením ale zjistíte, že lidé hledají Facebook a YouTube podstatně více, než další věci z první desítky. Největším překvapením je ale pátek, kdy nebývalou měrou stoupá vyhledávání YouTube.

Za pozornost stojí nejspíš i fakt, že zájem o Ulož.to je v pracovních dnech klasicky ovlivněn pracovní a večerní částí dne, ale o víkendu je poměrně konstantní. Naopak zájem o freevideo pro změnu pracovní dny ani pracovní doba neovlivňují. 

Našli jste v článku chybu?
8. 1. 2014 17:58
blabla (neregistrovaný)

Nedávno jsem mu řekl, ať si to najde v Googlu. Pustil Chrome, napsal www.seznam.cz, do něj napsal google, kliknul na něj a pak zadal požadované. Tahle generace až vymře, tak jde seznam do kytek.

9. 1. 2014 7:09
Adamkos (neregistrovaný)

A pokud nezapracují (a pořádně) na větší relevanci výsledků vyhledávání, bude to tak jenom dobře.