Hlavní navigace

Patentový troll útočí: Každý, kdo používá WiFi, porušuje naše práva

4. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Firmy přiživující se na nedokonalém systému ochrany duševního vlastnictví odhodily poslední zábrany. V Delawaru registrovaná společnost Innovatio IP tvrdí, že vlastní patenty pokrývající většinu implementací bezdrátového datového přenosu WiFi. S jednotlivci se prý zatím soudit nebude, její právníci už však podávají žaloby na americké restaurace, kavárny a hotely, které svým hostům WiFi připojení nabízejí. Mezi obětmi patentového trolla jsou například řetězce Comfort Inn, Best Western, Marriott…

Firmy přiživující se na nedokonalém systému ochrany duševního vlastnictví odhodily poslední zábrany. V Delawaru registrovaná společnost Innovatio IP tvrdí, že vlastní patenty pokrývající většinu implementací bezdrátového datového přenosu WiFi.

S jednotlivci se prý zatím soudit nebude, její právníci už však podávají žaloby na americké restaurace, kavárny a hotely, které svým hostům WiFi připojení nabízejí. Mezi obětmi patentového trolla jsou například řetězce Comfort Inn, Best Western, Marriott či Caribou Coffee. Vyděračské dopisy dostávají i drobní podnikatelé, u nichž je vysoká pravděpodobnost, že se zatím s žádnou patentovou žalobou nesetkali, a místo najímání drahých advokátů raději zaplatí „výpalné“ ve výši 2 300 až 5000 dolarů. 

KL22_nominace

„Patentoví trollové“ jsou firmy plné právníků, které nic nevyvíjejí, nevyrábějí ani nenabízejí žádné užitečné služby, jen skupují levně balíky patentů, nejčastěji od krachujících technologických společností, a snaží se z nich nevybíravým způsobem profitovat. Podle blogu Patent Examiner je jejich novou taktikou právě „kobercové bombardování“: snižování částek, o něž se s ostatními soudí, a zároveň rychlé zvyšování počtu žalob.

Zdroje: techdirt, Patent Examiner

Autor článku

Novinář. Zajímá se o digitální technologie a pozoruje, co s námi dělají. | LinkedIn | Twitter