Hlavní navigace

Pátý díl Expozitury byl zatím nejméně sledovaný: 1,138 milionu diváků

7. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 10. 2011

Dosud nejnižší sledovanosti od začátku svého vysílání dosáhl tuto středu seriál Expozitura na televizi Nova. Pátý díl původní krimisérie vidělo v průměru 1,138 milionu diváků starších 15 let, což je o 59 tisíc diváků méně než u třetího dílu, který byl zatím nejhůře sledovaný. Seriál ale ve středu s přehledem zvítězil nad všemi nezpravodajskými pořady na všech českých televizích. V širší cílové skupině diváků starších 15 let zaujal 30,15 procenta publika, u diváků od 15 do 54 let, na které Nova primárně cílí při prodeji reklamních časů, dokonce 40,12 procenta.

K TÉMATU: Expozitura si poslední zářijovou středu polepšila, fotbal s Plzní pod půl milionem diváků

Rozdíl mezi Expoziturou a vztahovým seriálem Cesty domů, který ve stejný čas vysílá konkurenční Prima, činil u dospělého publika 200 tisíc diváků, u cílové skupiny 15 až 54 let ale víc než 400 tisíc. Pošta pro tebe na prvním programu České televize, která dříve pravidelně atakovala hranici jednoho milionu diváků, do souboje dvou nejsilnějších komerčních televizí vůbec nezasáhla a neprobojovala se ani mezi pětici nejsledovanějších nezpravodajských pořadů dne.

ROZHOVOR: Expozituru původně chtěla Prima, říkají Josef Klíma a Janek Kroupa

MM socky3

Expozitura zaujala i Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), ale poněkud jinak než diváky. Radní Nově vyčinili za vulgarismy, které v seriálu zazněly 14. a 21. září. Konkrétně se jim nelíbila slova „zjebal“, „hajzle“, „sráč“ a „kurva“. Provozovatel porušil povinnost ukládající nezařazovat do programů pořady a reklamy, které obsahují vulgarismy a nadávky, kromě uměleckých děl, v nichž je to z hlediska líčeného kontextu nutné; taková díla je však možné vysílat pouze v době od 22.00 hodin do 6.00 hodin druhého dne, vysvětlila RRTV.

Právě u Expozitury jsou ale vulgarity tohoto typu pochopitelné, protože jde o krimiseriál, který popisuje prorůstání organizovaného zločinu do nejvyšších pater Policie a politiky.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.