Hlavní navigace

Pátý mobilní operátor do České republiky?

Jiří Macich ml.

Na českém trhu působí čtyři mobilní operátoři: Telefónica O2, T-Mobile, Vodafone a nejmladší U:fon. Podle ekonomického deníku E15 by však na trh mohl vstoupit pátý hráč a to díky uvolněným kmitočtům v pásmu 900 MHz, o jejichž osudu má Český telekomunikační úřad rozhodnout do konce prosince. Je to jedna z variant, kterou budeme zvažovat. Z těchto kmitočtů lze sestavit pokrytí pro mobilního operátora, potvrdil pro E15 Pavel Dvořák, předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu.

Na českém trhu působí čtyři mobilní operátoři: Telefónica O2, T-Mobile, Vodafone a nejmladší U:fon. Podle ekonomického deníku E15 by však na trh mohl vstoupit pátý hráč a to díky uvolněným kmitočtům v pásmu 900 MHz, o jejichž osudu má Český telekomunikační úřad rozhodnout do konce prosince. Je to jedna z variant, kterou budeme zvažovat. Z těchto kmitočtů lze sestavit pokrytí pro mobilního operátora, potvrdil pro E15 Pavel Dvořák, předseda Rady Českého telekomunikač­ního úřadu.

Z nadnárodních hráčů by se dalo spekulovat o příchodu operátorů Orange nebo Telenor, kteří už působí v našem regionu. Francouzský Orange na Slovensku a norský Telenor v Maďarsku. Eminentní zájem o nabízející se kmitočty však mají podle Pavla Dvořáka v tuto chvíli hlavně současní operátoři. Rozhodně bychom o tyto kmitočty měli zájem. Využili bychom je pro zkvalitnění a rozšíření služeb, například pro vysokorychlostní datové služby čtvrté generace, LTE, uvedla pro E15 Martina Kemrová, tisková mluvčí T-Mobilu. Ten právě s výhledem na LTE zamítl budování 3G sítě, do kterého se naopak pustila Telefónica O2.

Našli jste v článku chybu?
14. 3. 2011 17:20
f/w (neregistrovaný)

Orange urcite nie je zaujimavym hracom. Osobne pouzivam zo slovenskych operatorov O2, pretoze tmobile a orange sa vobec nestaraju o zakaznikov. Ziadne zlepsovanie sluzieb, nesympaticke kampane, podivne podnikatelske praktiky, vyhody len pre nejaku skupinu ludi, zvacsa pre stalych zakaznikov,.. Telenor je mne osobne sympatickejsi aj preto, ze to nie je orange :)

6. 11. 2008 14:52
uživatel si přál zůstat v anonymitě
to je nesmysl, max. tak banka muze neplatnym ustanovenim zkouset nachystat ovecky, ktere se nechaji zblbnout a budou platit ucty dva... pokud to clovek nepotrebuje kvuli nekterych vymozenostem nebo kvuli tomu, ze to tak preferuje kvuli ucetnictvi, tak neni problem podnikat s osobnim uctem jako OSVC