Hlavní navigace

Pavel Dvořák: TPP bude počítat i s televizí Nova, analog vypneme 10.10.2010

9. 10. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
9. 10. 2006

Televize Nova nebude vyřazena z procesu digitalizace televizního vysílání v České republice a ani jí vyřadit nelze. Technický plán přechodu na digitální vysílání musíme připravit tak, aby počítal se všemi současnými televizními stanicemi a umožnil jim vysílat i v digitálním formátu, uvedl na dnešní konferenci Milníky digitální televize na brněnském veletrhu Invex předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák.

MMF24

K vypnutí analogového vysílání podle Dvořáka dojde podle původního předpokladu 10. října 2010. Ve všech jedenácti plánovaných oblastech proběhne přechod ve dvou vlnách. První se bude týkat hlavních vysílačů, druhá sekundární vysílací sítě. Plán budeme každoročně aktualizovat, aby bylo jasné, s jakým pokrytím do něj jednotlivé televize vstupují a s jakým z něj odcházejí, řekl šéf Rady ČTÚ.

Generální ředitel televize Nova Petr Dvořák dodal, že snaha vyřadit televizi Nova z procesu digitalizace, jak to požadovala Asociace digitálních televizí (ADT) by bylo absurdní. Bylo by to stejné jako změnit letový provoz v České republice a vyřadit z něj ČSA. Televize Nova vždycky deklarovala svůj zájem o digitalizaci televizního vysílání a ten trvá, řekl šéf TV Nova.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).