Hlavní navigace

Pavel Zima: Digitální rádio Seznam.cz vzdal, ale už děláme kamerové zkoušky pro videozpravodajství

13. 1. 2015
Doba čtení: 18 minut

Sdílet

„Reklama na Stream.cz je naprosto vyprodaná, proto navyšujeme investice do obsahu. Nepomohlo ani loňské zdražení o 50 procent,“ říká generální ředitel Seznamu v rozhovoru pro DigiZone.cz.

Pro letošní rok jste plánovali navýšit rozpočet internetové televize Stream.cz o polovinu. Co to znamená v reálných číslech? A do čeho budete nejvíc investovat?

Konkrétní peníze vám neřeknu, ale všechny půjdou do unikátního obsahu, který na Streamu vytváříme a budeme vytvářet i nadále. Ono to vlastně celé vzniklo někdy přede dvěma lety, kdy jsme Stream.cz překlopili z hybridního modelu, kde byla i uživatelská videa, do čistě profesionální služby, kdy veškerý obsah vytváříme my, nebo ho nakupujeme od dalších výrobců obsahu. 80 procent obsahu je ale vytvářeno interně přímo v Seznamu. A to chceme dál rozvíjet, přijdou další formáty.

Když nechcete mluvit o konkrétních částkách, můžete zmínit alespoň řádově, zda jde o jednotky nebo desítky milionů korun?

Jsou to vysoké desítky milionů korun.


A co to znamená pro vaši původní tvorbu na Streamu? Jak moc ji navýšíte oproti loňskému roku? O kolik cyklů natočíte víc?

Už v loňském roce jsme navyšovali počet týdenních premiér. Začínali jsme na deseti, pak jsme jich měli šestnáct, teď jsme někde okolo dvaceti premiér týdně a letos půjdeme zase o trochu výš. Zároveň u některých formátů bude i delší stopáž.

Když zvyšujete produkci, znamená to, že do Streamu nabíráte i nové lidi? Sám říkáte, že 80 procent obsahu si vyrábíte sami.

Ano, ale není to nijak dramatické, že bychom zaměstnali šestnáct kameramanů a podobně. Spíš je najímáme zvenku. To se týká i herců. Už brzy dostanete pozvánku na předpremiéru našeho nového seriálu, kterou připravujeme ještě v lednu.

Bude to spíš sitcom, nebo klasický seriál?

Sitcom, krátký (půjde o komediální seriál Pizza Boy o životě poslíčka, pozn. red.).

Nedávno jste podepsali smlouvu na další řadu sitcomu Kancelář Blaník. Podle čeho si vlastně vybíráte projekty, do kterých Stream investuje? Máte nějakou osvědčenou skupinu externích produkčních společností, nebo se vás může obrátit kdokoli?

Může k nám proniknout kdokoli, kdo přesvědčí Lukáše Záhoře (šéfproducent Stream.cz, pozn. red.), že nabízí dobrý pořad a že zapadá do portfolia Streamu. Snažíme se, ať už to je pořad interní nebo který nám někdo dodává na klíč, ho stejně dramaturgicky dohlížet, aby opravdu zapadl do koláče Streamu. Nejde o žádnou cenzuru, že bychom říkali, co by v pořadu mohlo být a co ne, ale opravdu chceme, aby to filosoficky odpovídalo tomu, co chcete dělat. No a Lukáš Záhoř má každý týden poradu, kde se vyhodnocují nové nápady a buď se realizují, nebo se rovnou zahodí. Pokud má někdo nějaký nápad, nejjednodušší cesta je napsat o něm na lukas.zahor@firma.seznam.cz, přiblížit svoji představu, a ideálně mít jeden pilotní díl a představu o prvních deseti epizodách a pak se domluvíme.

Mezi externími dodavateli Streamu jsou spíš televizní produkce, nebo firmy, které se přímo specializují na internetová videa?

Ono se to asi nedá takto rozlišovat, jsou to i jednotlivci.

Pokud bychom vzali konkrétní případ Kanceláře Blaník a porovnali s podobným formátem v televizi, vychází u vás výroba levněji? Nebo je to o stejných nákladech? Nedávno jsem četl rozhovor s hlavním představitelem Kanceláře Blaník, který říká, že honoráře nejsou takové jako v televizi, ale na druhou stranu si mohou před kamerami dovolit mnohem víc.

To určitě, ale já myslím, že cena plus mínus odpovídá stopáži. Že zatímco my vytváříme desetiminutový pořad, tak pro televizi potřebujete třeba třicet minut a to je o kus dražší. A my ještě, jak vyrábíme opravdu velmi jednoduše, často si vystačíme víceméně s jednou kulisou na celý pořad a tím ho zase trošku zlevníme. Snažíme se pořady dělat co možná nejlevněji, aby to bylo efektivní a zaplatilo se nám to. Ve výsledku se nám pak celý Stream zaplatí, což je super.

Čím měříte úspěch konkrétního formátu? Po kolikáté epizodě víte, že jste se strefili a má smysl v něm pokračovat?

Pocitově. Není v tom žádná statistika, kdy si říkáte, že pokud třetí díl nebude mít přes sto tisíc přehrání do tří dnů od premiéry, tak že to je špatně. Ne, je to prostě pocitově. Přemýšlím, jestli jsme vůbec nějaký pořad ze Streamu stáhli…

V televizi je to jasné: tam se nasadí nový formát a po třech, čtyřech dílech se vyhodnotí jeho výkon a pokud nesplňuje předpoklady, přesune se do méně lukrativního vysílacího času. U vás se ale přesouvat nedá, protože jste internetová televize, kde si lidé přehrávají pořady kdykoli, takže podle čeho hodnotíte, že se vám daný pořad vyplatí vyrábět?

Snažíme se nedělat pořady, které by měly méně než sto tisíc přehrání za díl. To je už relativně málo ambiciózní a přijde nám, že aspoň nějakých dvě stě padesát tisíc přehrání za jeden díl odpovídá nějaké televizní show, že je to srovnatelná návštěvnost, i když ne v tu jednu každou vteřinu, jako to je u vysílání v televizi, ale rozložené v čase. Ve výsledku je to ale podobný reklamní zásah, který se nám už vyplatí prodávat.

A těch dvě stě padesát tisíc přehrání je za jaké časové období?

Jsou pořady, které to poskládají do dvou až tří dnů. Když se podíváme na úspěšné pořady z poslední doby, určitě tam bude figurovat Kancelář Blaník, která má pravidelně stovky tisíc přehrání, nebo Roman Vaněk a jeho Jídlo s.r.o. To jsou v tuto chvíli dva asi nejnavštěvovanější pořady s nějakou tváří. Pak máme samozřejmě ještě nějaké doplňkové střihové pořady.

Kancelář Blaník je pro vás to nejnáročnější a nejdražší, co jste zatím dělali?

Je to pro nás zase krok dál, jsme už hodně blízko televizní práci. Stejně, jako teď bude ten nový seriál, který představíme na konci ledna.

Jak dlouho jste se rozhodovali, zda do tohoto projektu jít?

To je spíš otázka na Lukáše Záhoře, mně ho prostě představil, že to je nový pořad a že bude super. A já s jeho citem naprosto souhlasím, snažím se mu minimálně zasahovat do jeho práce, protože ji dělá dobře.

Takže o nových projektech rozhoduje on sám, nemusíte je schvalovat vy?

Ano, on má rozpočet a určité zadání, kolik přehrání by měly dělat naše pořady a podle toho je vyrábí.

Loni a podzim jste vyhlásili boj televizím o večerního diváka. Čím chce přesvědčit Čechy, aby změnili své návyky a dali přednost aktivnímu vyhledávání zábavy na intenetu před pasivním sledováním televize?

Podle mě to je o generační obměně. Nepřijde to ze dne na den. Naše generace přijde večer domů, sedne k televizi, vypne sebe a zapne tu televizi a řekne jí, ať ho baví. A na nás je, abychom se do té televize nějak dostali. Nově teď máme aplikace Streamu, které už nějaká viditelná čísla v chytrých televizích dělají, ale v porovnání s webovou verzí to je ještě pořád málo. Ale co je třeba strašně zajímavé, je aplikace Pohádky, která v prosinci překonala svoji webovou verzi v návštěvnosti. Je to mobilní tabletová aplikace v kombinaci s televizní, ale dohromady už tyto aplikace dělají větší čísla než samotný web. Je to poprvé v historii Seznamu, kdy se něco takového stalo.


O jak velká čísla návštěvnosti jde?

Desetitisíce unikátních uživatelů denně, kteří si přehrají třeba čtyři pohádky. Dohromady to bývá i sto tisíc pohádek za den.

Pohádky jde jenom streamovat, nebo si je lze stáhnout do tabletu a přehrát offline? Ne všude je totiž k dispozici připojení k internetu a pohádky jsou skvělá věc na cestování, dají se jimi zabavit děti v autě nebo vlaku.

Právě pracujeme na updatu aplikace, která to umožní. Máme off-line přehrávání videí rozpracováno a do měsíce dvou by měla být nová aplikace venku.

Neuvažovali jste v souvislosti se spuštěním aplikací pro chytré televizory o nějakém lineárním televizním kanálu, který by vysílal podobně jako klasické televizní stanice neustálý tok pořadů, nějak dramaturgicky seřazený podle toho, co v danou chvíli může přitáhnout největší pozornost diváků?

On tak vlastně Stream už funguje. Nemusíte na konci každého pořadu vybírat další video, automaticky vám pustí další. O to jsme se pokusili už někdy před rokem a půl, kdy jsme spustili nový Stream. Je to kontinuální proud videí, jedno za druhým, a úplně stejně funguje i aplikace pro Samsungy a snad brzy i pro LG. Ale jestli se ptáte, zda toto je finální stav, tak pořád ještě ne. Protože ve Smart televizích, které jsou teď na trhu, jsou aplikace tak strašně zakopané v menu, že uživatelé nemají úplně motivaci je hledat. No a tady asi budeme muset holt počkat na nějakého šikovného výrobce hardwaru. Třeba Apple konečně udělá televizi a ukáže Samsungu, jak to má dělat a ten to pak rozšíří do světa a my budeme mít lepší výchozí pozici.

Přemýšlel jsem, zda jste ten svůj boj s televizemi o večerního diváka nemysleli jako posílení pozice Streamu při sekundární konzumaci médií u televize. Spousta lidí souběžně sleduje televizi a brouzdá po internetu…

K tomu chtě nechtě dochází. Jak se my snažíme o pasivní zábavu, kdy klasická internetová zábava je pořád „strašně“ pracná a pořád musíte někam klikat a rozhodovat se, co dál, tak televize je naopak strašně pasivní a hledá k tomu nějaké možnosti interakce s divákem. Ve výsledku se ta dvě média někde za deset, patnáct let protnou. A je vlastně úplně jedno, na jakém hardwaru to bude, protože důležité vždycky bude, kdo vytváří ten obsah. A ten, kdo vytváří kvalitní obsah, si chtě nechtě musí najít svého diváka. A to, jestli ten obsah bude konzumovat na papíru, na počítači, na tabletu, v televizi, je reálně úplně jedno. Nedej bože, že budeme mít všichni čip v hlavě.

Pro vás je ale výhoda, že na rozdíl od klasických televizí nemusíte platit nekřesťanské peníze za distribuci signálu přes pozemní vysílače.

Jasně, ale zase máme čtyři tisíce serverů…

Opravdu jsou televize vaším největším konkurentem? Není to spíš YouTube a jiné videoslužby jako Netflix a další?

Ano, YouTube je určitě také konkurence, ale naší skladbou obsahu jsme blíž televizím. Vytváříme profesionální obsah, kdežto YouTube je pořád hlavně založený na uživatelském obsahu.

Souboj s televizemi chcete svést hlavně o zadavatele reklamy a reklamní koláč. Můžete je ale reálně ohrozit, když neexistuje nějaké jednotné měření výkonu videowebů a sledovanosti televizí? O jednotné měně se sice už mluví, ale stále neexistuje.

Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR) vytvořilo iGRP, což je ale řekněme sekundární přepočet pro milovníky excelových tabulek, aby si to aspoň dokázali trochu porovnat. Pro mě není v tomto případě měření na GRP´s nebo podobné měny až tak zásadní, pro mě je důležité, jestli klientovi reklama funguje nebo ne. A na to má vždycky nějakou interní metriku, každý klient se v dnešní době už snaží vyhodnotit kampaň, jestli je pro něj přínosná, nebo není. Porovnává si jednotlivé mediatypy mezi sebou. A my musíme jít jednoznačně touto cestou přes kontakt s klientem a stavět náš produkt tak, aby byl nejvýhodnější na trhu a postupně ukusovat z toho koláče. Ale zase, není to záležitost jednoho roku nebo dvou let, to je cesta na deset, dvacet let.

Ohledně jednotného měření výkonu televizí a internetu jste ale iniciovali nějaký pilotní projekt s Primou. Nebo se mýlím?

Nešlo o měření…

Takže jde výhradně o onen společný reklamní produkt?

Ano. Je to exkluzivní videoreklama na homepage Seznamu, na kterou denně přijdou tři miliony lidí, a Prima ji prodává v balíčku s televizí. Uvidíme, jak to bude fungovat. Já tomu docela dost věřím.


A na co tedy tento společný produkt prodáváte, co je tou měřící jednotkou?

Je to počet přehrání té reklamy.

A tato vaše aktivita nesouvisí se snahou SPIR a ATO o crossmediální měření internetu a televize?

Ne, toto je opravdu komerční produkt s cílem prodat reklamu.

Funguje už od Nového roku?

Ano.

S jakým úspěchem?

Nevím. Primárním prodejcem je Prima. Navíc je ještě příliš brzy, na to hodnotit výsledky. Vypovídající data bychom mohli nejdříve mít tak za 14 dní.

Jaký typ inzerentů vlastně vyhledává možnost videoreklamy na Seznamu a konkrétně na Streamu? Jde o stejné společnosti, které mají běžně kampaně v televizích?

Je to v tuto chvíli už prakticky jedna ku jedné. Máme inzerenty prakticky ze všech velkých segmentů, najdete u nás automobilky, včetně Škodovky, Mitsubishi, Hyundai, všechny velké automobilky, které inzerují v televizích, prostě všechny segmenty, na které si vzpomenete.

Jaká je vyprodanost reklamního prostoru na Streamu? Loni jste v jednom rozhovoru řekl, že pro vás je z hlediska reklamy problém právě prostor, kterého se vám už nedostává.

Ano, problém je prostor, protože za posledního půlroku je Stream vyprodaný a my jsme v září dokonce asi o padesát procent zdražovali, ale stále je vyprodáno.

Takže proto navyšujete rozpočet na nové pořady, abyste si vytvořili další prostor pro reklamu?

Ano, musíme vytvářet stále víc a víc obsahu a nafukovat prostor.

Zajímavé je, že v prodeji videoreklamy na českém internetu od začátku vedla Prima, která poměrně rychle vybudovala silnou videoslužbu Prima Play a stále je ještě jedničkou na trhu. Nebo už ne?

Záleží na tom, podle čeho to měříte. Pokud se díváte do AdMonitoringu, tak tyto ceníkové ceny jsou snad ani ne orientační. Jinak ale Prima to podle mě dělá docela dobře, i Nově se docela daří.

Proč tou jedničkou v prodeji videoreklamy od začátku nebyl Seznam a jeho Stream.cz?

Myslím si, že naše pozice se Streamem je výborná. Prima jenom využívá změny myšlení výrobců obsahu a majors, že konečně začínají trošku uvolňovat internetová práva. Když se podíváte na možnosti, které měla Prima, Česká televize nebo Nova na svém webu třeba před třemi lety, tak tam nebylo prakticky nic, protože k ničemu nebyli schopni koupit internetová práva. Dnes naopak mají na webu skoro všechno. To znamená, že ten dřívější trend se pomalu začíná – hlavně díky Netflixu – lámat. Kdysi jsem si stěžoval, že hudba je mnohem dál, protože u ní to prolomil Apple s iTunes, a že u video obsahu to zatím nevypadá, ale teď konečně začínám mít pocit, že se to mění.

Seznam neuvažuje o tom, že by nakupoval nějaké akviziční tituly pro Stream.cz?

Zkoušeli jsme si nějaké filmy v rámci filmových střed na homepage Seznamu a docela to funguje, ale rozhodli jsme se, že budeme víc a víc tlačit do Streamu a zatím nám lépe vychází náš vlastní obsah. Takže jdeme do něj a budeme vytvářet vlastní seriály, atd.

To je vlastně asi jediná možnost, jak čelit službám typu Netflix, které k nám dříve či později přijdou. Ty nebudou mít kvalitní lokální obsah.

Přesně tak. Zároveň si nemyslím, že Netflix to bude mít na českém trhu nějak extrémně jednoduché, protože lidi u nás nejsou zvyklí platit za obsah. Bude to vyžadovat pár let pro změnu myšlení.

A vy sami jste neuvažovali o tom, že byste měli na Streamu nějakou prémiovou sekci, jako má Prima na svojí Prima Play, kde nabízí přenosy fotbalové Ligy mistrů a předpremiéry původních seriálů Primy?

Ne, v tuto chvíli ne.

Ani v delším výhledu?

Nám se prostě líbí ten model, na kterém Seznam vyrostl, že služby jsou zadarmo a jsou monetizované reklamou. Rádi bychom takto dělali i video.

Nechybí vám oproti Primě, Nově nebo České televizi podpora lineárního televizního kanálu, jakou má iVysílání, Prima Play, Nova Plus, Voyo?

Já si myslím, že naše mediální schopnost dělat selfpromo není horší než u televizí.

Máte homepage Seznamu.

Přesně tak. Co je na homepage Seznamu, to je vidět na návštěvnosti, a podle toho s ní taky pracujeme.


Jak často měníte pořady Streamu na homepage Seznamu?

Podle toho, jak fungují nebo nefungují. Prostě někdy se některý pořad nepovede, a tak jde z homepage relativně rychle pryč a nahrazuje se něčím jiným, co funguje. Ale takto fungují všechny obsahové weby, které na homepage máme. Existují editoři, kteří sledují v reálném čase, jak to funguje, jaké by mělo být očekávání a podle toho tam dávají obsah, který zrovna lidi čekají. A to ať už podle nějaké denní hodiny, protože jiný obsah funguje dopoledne, jiný po obědě a jiný večer, tak taky podle toho, jak se některé konkrétní díly pořadů přehrávají.

A to jsou speciální editoři, kteří mají na starosti jenom toto? Kolik takových lidí máte?

Každý náš server má skupinu lidí, kteří to kontinuálně dělají.

Jak se vypořádáváte s faktem, že většina chytrých zařízení funguje na operačním systému Android od konkurečního Googlu? Ovlivňuje to nějak vaše plány s aplikacemi pro Stream.cz a další videoslužby? Neprosazuje Google spíš svůj YouTube na úkor konkurence?

Takové je prostě dnešní nastavení světa, s tím my nic neuděláme. Musíme se tomu nějak přizpůsobit, tak se snažíme prosadit, seč nám síly stačí. Ale když se třeba podívám na některé naše mobilní aplikace pro Android, vedou hodně dobře. Třeba náš browser, kterému bych na začátku úplně nevěřil, už má 200 tisíc unikátních uživatelů, kteří ho denně používají. To jsou skvělá čísla, takže i na Android platformě se dá prosadit, pokud máte dobrý produkt.

Na sklonku loňského roku jste nevyloučili vznik vlastního zpravodajského videokanálu na Seznamu nebo Novinkách. Jak daleko jste s těmito úvahami? Kdy ho chcete spustit?

To je strašně těžké říct. My bychom chtěli všechno spustit ideálně zítra, ale prostě to nejde. Ke zpravodajství asi můžu prozradit, že už máme za sebou kamerové zkoušky některých tváří, máme nějakou představu, jak by to mohlo vypadat. Tu vám ale zatím nemůžu říct, chtěli bychom začít postupně. Nejdřív to určitě nebude denní zpravodajská relace, ale začneme třeba v týdenním cyklu a postupně se to budeme učit a zkoušet různé formáty, jak by to mělo vypadat.

Takže to nebudou jenom obrazové reportáže doplněné o namluvený komentář, ale klasický pořad s moderátorem?

Už jsme hodně v detailu, ale na začátku pravděpodobně začneme třeba s jedním až třemi tématy, které nějak okomentujeme.

Čili půjde spíš o analytickou záležitost než o čisté zpravodajství.

Myslím, že „analytická“ je to nejhorší slovo, jaké k tomu může být. Ne, prostě zpravodajství, ale zatím hledáme ten správný koncept. Dnes bych vám mohl něco říct, ale zítra už to může být úplně jinak, protože nás něco napadne. Takže připravujeme to, ale ještě to pořád není úplně hotové.

A ohledně zpravodajských materiálů budete spoléhat na vlastní síly, nebo počítáte se spoluprací s některými televizemi nebo zpravodajskými agenturami?

Možná tam bude nějaká agentura, ale hlavní zdroj informací je pro nás Borgis (vydavatel deníku Právo, v němž má Seznam vlastnický podíl a společně s ním provozuje weby Novinky.cz a Sport.cz, pozn. red). Kam jinam bychom si šli pro zpravodajství?

Když jsem se díval do Netmonitoru na výsledky Streamu za prosinec 2014, měl 86 milionů zhlédnutých stran a 2,4 milionu unikátních uživatelů. Jak na tom byla s počtem spuštěných videí a kde vidíte strop její návštěvnosti?

Nevím. Teď máme teoreticky sedm milionů unikátních uživatelů českého internetu, a to je pro nás vždycky ten strop. A na počet přehraných videí si myslím, že je tam ještě pořád veliký prostor. V prosinci jsme měli 26,2 milionu zahájených přehrání videí.

Už před časem jste projevovali zájem o vstup do rozhlasového vysílání. Ivo Lukačovič uvažoval o vlastní digitální stanici. Pořád s tím počítáte, nebo tento plán už padl?

Naprosto zastaveno. Rádio nepřipravujeme, nebude.

Není to pro vás zajímavá platforma?

V tuto chvíli ne. Vždycky hledáme podporu jiných mediatypů jenom pro ten náš primární byznys, kterým je internet. To znamená, že můžeme třeba vydávat časopis, pokud nám to v tu chvíli nějak pomáhá na internetu. Takhle jsme třeba měli časopis Sreality, který nám tři roky pomáhal budovat brand internetového serveru – hlavně v regionech, kde internet zatím nebyl tak známý pro hledání realit, ale spíš se lidi dívali na nástěnky a papírové tituly. Ale ve chvíli, kdy se to prolomilo internetem, jsme s tím časopisem skončili. S podobnou myšlenkou jsme přemýšleli i o rádiu, ale v tuto chvíli je to už pasé.

Co až se internetem prolomí oblast tisku, konkrétně novin? Seznam má významný podíl ve zmiňovaném vydavatelství Borgis, kterému patří deník Právo a společně provozujete zpravodajské servery Novinky.cz a Sport.cz. Přestane Borgis vydávat Právo a budete dělat už jen internetové Novinky.cz?

V tuto chvíli to není na stole. Je možné, že se to někdy stane, ale teď ne.

Prodané náklady novin na českém trhu každoročně padají, takže je otázka času, kdy se už nevyplatí dělat tištěnou verzi deníku.

Borgis není ve ztrátě, v kombinaci printu a Novinek to dohromady krásně funguje, symbióza jedné redakce, a v tuto chvíli není důvod to měnit. Borgis má stabilní počet předplatitelů, z existujících titulů asi nejvíc.

Sčítají se u Borgisu příjmy tištěného Práva a internetových Novinek? Bylo by Právo bez příjmů Novinek v černých číslech?

Novinky představují pro Borgis významný podíl na revenues. Určitě je to hodně významné číslo.

Když se ještě vrátím k projektu videozpravodajství, je reálné, že by se z něj časem mohl stát lineární kanál na internetu, kde by šel nepřetržitý proud zpravodajství?

To je strašně daleko, zatím o tom neuvažujeme.

Protože tu byly pokusy o komerční zpravodajské televize, které všechny zkrachovaly. ČT 24 má jistotu v koncesionářských poplatcích, ale veškeré jiné pokusy o alternativu selhaly na tom, že jde o příliš drahou záležitost. I z hlediska poplatků za šíření signálu. Na internetu to tak drahé není.

Ale naplnit zpravodajskou televizi obsahem 24 hodin denně je strašně drahé na to, jakou máte cílovou skupinu v populaci. Já si myslím, že Česká republika je na to strašně malý trh. A proto tady třeba ani ty komerční televize neuspěly.

Tak ono se vysílání dá natahovat různými studii s rozhovory, komentáři a analýzami. Je ale otázka, zda to lidi zajímá.

Právě.


Na konci loňského roku jste hodně mluvili o expanzi Seznamu do zahraničí. Týká se to i služeb typu Stream.cz, či videoslužeb obecně?

V tuto chvíli o tom neuvažujeme, spíš hledáme jiné služby. A úplně nové služby.

Takže nepůjde ani o vyhledávač?

MM AI t

Budeme si možná zkoušet některé pořady, ale spíš třeba jako kanál na YouTube. Ale jsou to jenom takové pokusy, co to udělá. Jmenuje se to Warrior´s Quest. Jak jsme měli Operaci Izrael na Streamu, tak to bude to samé v anglické mutaci. Nativ speakr mluví, to pozadí je opravdu skvělé, je to profesionální anglický content. Zkusíme to tedy na YouTube a uvidíme, co to udělá. Ale opravdu je to jen pokus, jeden z mnoha, které v Seznamu zkoušíme.

Foto: Karel Choc, DigiZone.cz

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).