Hlavní navigace

Pavlína Kvapilová a Angelika Bazalová založily na internetu iniciativu Vaše televize

11. 11. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

„Je podstatné, aby veřejná média vedla stálou debatu o základních hodnotách a zároveň se nebála připustit, že svět se dramaticky mění,“ sdělila DigiZone.cz někdejší šéfka Nových médií ČT.

Někdejší členky vedení týmu Nových médií České televize Pavlína Kvapilová (byla výkonnou ředitelkou) a Angelika Bazalová (šéfeditorka newsroomu) chtějí i po svém propuštění z tohoto média vést diskusi na téma role veřejnoprávních institucí v budoucnosti. Při této příležitosti založily na internetu iniciativu Vaše televize. Své názory budou prezentovat prostřednictvím sociálních sítí FacebookTwitter. Iniciativa vznikla teprve včera, ale už v době psaní tohoto příspěvku, okolo půl desáté dopoledne, měla první z nich téměř 450 členů. Zakladatelky slibují, že budou mimo jiné sledovat domácí i zahraniční vývoj, trendy a možnosti řešení jednotlivých otázek a výsledky shrnovat pro domácí i zahraniční fóra.

K TÉMATU: Pavlína Kvapilová definitivně končí v ČT, dostala výpověď pro nadbytečnost

Dnešní svět je čím dál rychlejší a komplikovanější. Řada společností se (nejen) pod vlivem krize dluhu posouvá více či méně nápadně k oligarchickému systému.  Velké mediální domy jsou vlastněny finančními magnáty. Nejen v Česku jsme svědky naléhavé (a určitě i zdravé a potřebné) debaty o mediálním obsahu a editoriálních politikách. Za této situace považuji za extrémně důležitou roli veřejných médií, uvedla pro DigiZone.cz jedna ze zakladatelek iniciativy, někdejší výkonná ředitelka Nových médií České televize Pavlína Kvapilová.

ČTĚTE TAKÉ: Zastánkyně Pavlíny Kvapilové z Nových médií ČT propuštěna pro nadbytečnost

Role veřejných médií by měla být podle Kvapilové prostorem stojícím na jiných principech. Je podstatné, aby vedla stálou debatu o základních hodnotách a zároveň se nebála připustit, že svět se dramaticky mění, že je potřeba otevírat diskusi o některých schématech, která mohou být přežitá či selhávat – například způsobech nastavení kontrolních rad, kodexech…Je třeba zamyslet se nad tím, co je a co není funkční, co má zůstat a co je třeba opustit, dodala Kvapilová, která je spolu s Bazalovou v kontaktu s dalšími kolegy a předpokládá, že bude přinášet jejich názory a odborné úhly pohledu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.