Hlavní navigace

Pavlína Kvapilová a Angelika Bazalová založily na internetu iniciativu Vaše televize

11. 11. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

„Je podstatné, aby veřejná média vedla stálou debatu o základních hodnotách a zároveň se nebála připustit, že svět se dramaticky mění,“ sdělila DigiZone.cz někdejší šéfka Nových médií ČT.

Někdejší členky vedení týmu Nových médií České televize Pavlína Kvapilová (byla výkonnou ředitelkou) a Angelika Bazalová (šéfeditorka newsroomu) chtějí i po svém propuštění z tohoto média vést diskusi na téma role veřejnoprávních institucí v budoucnosti. Při této příležitosti založily na internetu iniciativu Vaše televize. Své názory budou prezentovat prostřednictvím sociálních sítí FacebookTwitter. Iniciativa vznikla teprve včera, ale už v době psaní tohoto příspěvku, okolo půl desáté dopoledne, měla první z nich téměř 450 členů. Zakladatelky slibují, že budou mimo jiné sledovat domácí i zahraniční vývoj, trendy a možnosti řešení jednotlivých otázek a výsledky shrnovat pro domácí i zahraniční fóra.

K TÉMATU: Pavlína Kvapilová definitivně končí v ČT, dostala výpověď pro nadbytečnost

Dnešní svět je čím dál rychlejší a komplikovanější. Řada společností se (nejen) pod vlivem krize dluhu posouvá více či méně nápadně k oligarchickému systému.  Velké mediální domy jsou vlastněny finančními magnáty. Nejen v Česku jsme svědky naléhavé (a určitě i zdravé a potřebné) debaty o mediálním obsahu a editoriálních politikách. Za této situace považuji za extrémně důležitou roli veřejných médií, uvedla pro DigiZone.cz jedna ze zakladatelek iniciativy, někdejší výkonná ředitelka Nových médií České televize Pavlína Kvapilová.

Content tip EARLY

ČTĚTE TAKÉ: Zastánkyně Pavlíny Kvapilové z Nových médií ČT propuštěna pro nadbytečnost

Role veřejných médií by měla být podle Kvapilové prostorem stojícím na jiných principech. Je podstatné, aby vedla stálou debatu o základních hodnotách a zároveň se nebála připustit, že svět se dramaticky mění, že je potřeba otevírat diskusi o některých schématech, která mohou být přežitá či selhávat – například způsobech nastavení kontrolních rad, kodexech…Je třeba zamyslet se nad tím, co je a co není funkční, co má zůstat a co je třeba opustit, dodala Kvapilová, která je spolu s Bazalovou v kontaktu s dalšími kolegy a předpokládá, že bude přinášet jejich názory a odborné úhly pohledu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).