Hlavní navigace

PayU roste. Za poslední rok protočilo skoro čtyři miliardy

Jan Beránek

Tuzemská odpověď na PayPal roste a v tuzemsku už ho používá víc než třetina e-shopového trhu.

Osmaosmdesát procent. Meziroční nárůst plateb skrz platební bránu platebního systému ze stáje skupiny Allegro znamená obrat ve výši 3,76 miliardy korun a čtyři miliony provedených transakcí. 

Podle statistik služby ji používá přibližně milion zákazníků tuzemských e-shopů a podle šéfa služby Gabriela Kalapoše stoupl letos počet nakupujících o 360 tisíc. Nabídku platebních možností podle něj využívá i čím dál tím víc obchodníků. "Počet našich aktivních klientů i díky tomu vyrostl od roku 2012 až o 300 procent,“ dodává Kalapoš.

Pětina plateb v českých e-shopech už podle čísel PayU teče přes online platby. „Zájem o online platby kartou je viditelný např. v segmentu služeb – právě karty pokrývají až 70 procent všech online plateb za služby na internetu,“ vysvětluje Kalapoš. 

Content 2017 Tip Kytary

Dosud vládnoucí dobírka tak pomalu odchází do ústraní. Podle studie APEK se momentálně do čela „žebříčku popularity“ posunula platba převodem z účtu, kterou loni nejčastěji využilo 32 procenta respondentů. V čele žebříčku vystřídala právě dobírku, jejíž obliba postupně klesá. Postupně stoupá používání platebních karet, které preferuje 22 procenta dotázaných (loni to bylo 19 procent). 

Bankovní převod přitom lidé stále označují ze nejkomfortnější způsob platby (27 procent), v těsném závěsu se drží karty (25 procent) a dobírka (24 procent). Mobilní platby přes služby typu Mobito či MasterCard Mobile označilo za nejkomfortnější jen 1 procenta respondentů.

Našli jste v článku chybu?
18. 11. 2014 12:04
kins (neregistrovaný)

Na aukru se mi jako kupujícímu PayU líbí, zaplatím zboží obratem ať mPenězi nebo kartou a neřeším zadávání platby apod. Proto mě překvapilo, že když jsem chtěl nakupovat na polském aukru (Allegro), tak jsem si myslel, že to bude bez problému, když PayU nabízí taky. Zboží jsem měl naplánované vyzvednout v nějaké polské zásilkovně. Ovšem narazil jsem, právě na PayU, protože to po mě při placení kartou chtělo kód PESEL (polské rodné číslo). Což jsem těžce nepochopil a samozřejmě obchod neproběhl, p…

14. 11. 2014 11:35
Marek (neregistrovaný)

Jo to určitě jo. Ale ty poplatky jsou mazec. Už se těším až to EU zastropuje (poplatky pro platbu kartou). Je to potřeba jako sůl. Dát 2 - 2,5% jenom za zprostředkování platby, mi přijde jako vydírání. Procentíčko po precentu se krásně ukrazuje z marží, a pak se tu každej zákazník diví, proč je tu tak "draho". Jsme hrozně rozmazlení a chceme služby typu porsche za cenu ojeté fábie.