Hlavní navigace

Penta koupila od Michala Klímy vydavatelství Tablet Média

21. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po nákupu vydavatelství Vltava-Labe-Press si slovenská investiční skupina pořídila v České republice další mediální firmu.

Vydavatelství několika titulů určených čistě pro tablety mění vlastníka po dvou letech na trhu. Jeho vydavatel a majitel Michal Klíma prodal celý 100% podíl v Tablet Media investiční skupině Penta, respektive akciové firmě ANGAUR, kterou Penta vlastní.

Cenu ani jedna ze stran nezveřejnila. „Penta získává vysoce kvalitní redakční a vydavatelský tým vedený ředitelkou redakcí a šéfredaktorkou Evou Hanákovou. Děkuji všem, kteří pro Tablet Media pracovali a pracují, i těm, kteří nám fandili a kteří nás podporovali,“ komentuje prodej Klíma.

Penta nedávno koupila také vydavatelství Vltava-Labe-Press, které vydává především regionální Deník. Právě o Klímovi se přitom už nějakou dobu mluví jako o kandidátovi na post budoucího šéfa tohoto vydavatelství a o šéfredaktorce Dotyku Evě Hanákové jako o nové šéfce digitální divize VLP.

„Nemůžu se vyjadřovat k ničemu, co se týká VLP,“ reagoval Klíma na dotaz, zda do managementu VLP míří.  

BRANDstorming tip2

„Z vedení Tablet Media neodcházíme a ty tituly budou dál fungovat a rozvíjet se a doufám, že je doplníme i o další tabletové a digitální tituly. Určitě je to rozvojová transakce, nikoli útlumová,“ dodal na otázku Lupy.

Týdeník Dotyk zaznamenal podle údajů vydavatelství přes 80 tisíc stažení svých aplikací (jde o kumulativní číslo za celou dobu fungování). Měsíčně pak vykazuje necelých 80 tisíc přečtení jednotlivých čísel. 

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).