Hlavní navigace

Periscope dorazil na Android, aplikace už je v Google Play

26. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Služba Twitteru na živé streamování videa právě nakročila k výraznému rozšíření počtu potenciálních uživatelů. Konkurenční Meerkat už na Androidu je.

Souboj dvou rivalů na poli živého streamování videa pokračuje. Služba Periscope, kterou provozuje Twitter, dnes dohnala náskok Meerkatu a vypustila svou aplikaci pro Android

Rozšíření na nejpopulárnější mobilní platformu by mělo výrazně urychlit šíření povědomí o momentálně módní službě. A jak je vidět z prvních reakcí uživatelů, vstup do světa Androidu je znát:

Periscope na Androidu funguje stejně jako na iOS. Aplikace se liší jen v několika bodech: na Androidu je možné vypnout či zapnout upozornění na první vysílání vašich kontaktů na Twitteru (First Time Broadcast notifications) nebo na to, že váš kontakt na Periscopu sdílí něčí přenos (Share notifications).

Nová je také funkce, která umožňuje vrátit se k vysílání přerušenému například příchozím hovorem nebo zprávou. 

MM socky3

Konkurenční Meerkatsvou aplikaci pro Android už od začátku května. Periscope má ale zásadní výhodu v podpoře ze strany mateřského Twitteru.

Pokud Periscope dosud neznáte, tady je základní návod, jak aplikaci používat a k čemu je vlastně dobrá: Vysílání videa nikdy nebylo tak snadné. Jak na živé přenosy s Periscope?

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn