Hlavní navigace

Personas uživatele oslovuje, Prism těšně před verzí 1.0

Jiří Macich ml.

Tvůrci rozšíření Personas, které přináší do Firefoxu nové možnosti přizpůsobení designu, sklízí první úspěchy své práce. Během měsíce od uvedení verze 1.0 bylo zaznamenáno 2,5 milionů stažení a server Mozilla Add-ons eviduje milion jeho aktivních uživatelů. Připomínáme, že Personas umožňuje upravovat rozhraní Firefoxu jen díky velmi jednoduchým skinům měnícím pozadí nástrojových panelů a stavového řádku. Celkem bylo do oficiální galerie nahráno 5000 nových takových skinů od 3000 uživatelů. …

Tvůrci rozšíření Personas, které přináší do Firefoxu nové možnosti přizpůsobení designu, sklízí první úspěchy své práce. Během měsíce od uvedení verze 1.0 bylo zaznamenáno 2,5 milionů stažení a server Mozilla Add-ons eviduje milion jeho aktivních uživatelů. Připomínáme, že Personas umožňuje upravovat rozhraní Firefoxu jen díky velmi jednoduchým skinům měnícím pozadí nástrojových panelů a stavového řádku. Celkem bylo do oficiální galerie nahráno 5000 nových takových skinů od 3000 uživatelů. (Mozilla Labs)

To rozšíření Prism, další slibný projekt z Mozilla Labs, na vydání verze 1.0 teprve čeká, ale toto čekání by už nemělo trvat dlouho. Před několika dny byla k testování uvedena verze 0.9.9 RC a to jak jako rozšíření pro Firefox, tak jako samostatná aplikace pro Windows, Linux i Mac. Prism je jakýsi speciální webový prohlížeč, který by měl usnadnit provoz webových aplikací v desktopovém prostředí. Pravidelným čtenářům Lupy jistě není nutné připomínat, že některé principy z obou zmíněných rozšíření se objeví přímo v nástupci dokončovaného Firefoxu 3.5. (JasnaPaka Blog)

Našli jste v článku chybu?