Hlavní navigace

Personas uživatele oslovuje, Prism těšně před verzí 1.0

4. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tvůrci rozšíření Personas, které přináší do Firefoxu nové možnosti přizpůsobení designu, sklízí první úspěchy své práce. Během měsíce od uvedení verze 1.0 bylo zaznamenáno 2,5 milionů stažení a server Mozilla Add-ons eviduje milion jeho aktivních uživatelů. Připomínáme, že Personas umožňuje upravovat rozhraní Firefoxu jen díky velmi jednoduchým skinům měnícím pozadí nástrojových panelů a stavového řádku. Celkem bylo do oficiální galerie nahráno 5000 nových takových skinů od 3000 uživatelů. …

Tvůrci rozšíření Personas, které přináší do Firefoxu nové možnosti přizpůsobení designu, sklízí první úspěchy své práce. Během měsíce od uvedení verze 1.0 bylo zaznamenáno 2,5 milionů stažení a server Mozilla Add-ons eviduje milion jeho aktivních uživatelů. Připomínáme, že Personas umožňuje upravovat rozhraní Firefoxu jen díky velmi jednoduchým skinům měnícím pozadí nástrojových panelů a stavového řádku. Celkem bylo do oficiální galerie nahráno 5000 nových takových skinů od 3000 uživatelů. (Mozilla Labs)

To rozšíření Prism, další slibný projekt z Mozilla Labs, na vydání verze 1.0 teprve čeká, ale toto čekání by už nemělo trvat dlouho. Před několika dny byla k testování uvedena verze 0.9.9 RC a to jak jako rozšíření pro Firefox, tak jako samostatná aplikace pro Windows, Linux i Mac. Prism je jakýsi speciální webový prohlížeč, který by měl usnadnit provoz webových aplikací v desktopovém prostředí. Pravidelným čtenářům Lupy jistě není nutné připomínat, že některé principy z obou zmíněných rozšíření se objeví přímo v nástupci dokončovaného Firefoxu 3.5. (JasnaPaka Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).