Hlavní navigace

Pět pražských úředníků obžalováno v kauze Opencard, podle žaloby předražili smlouvu o 67 milionů

David Slížek

Státní zastupitelství obžalovalo pět úředníků pražského magistrátu za uzavření předražené zakázky a zvýhodňování konkrétní firmy v kauze Opencard. Informovala o tom agentura ČTK. Jde o bývalého šéfa magistrátního odboru informatiky, vedoucího projektu a členy hodnotící komise. Úředníci měli podle žaloby při zadávání veřejných zakázek na dodání a řízení projektu Opencard zvýhodnit předem vybranou firmu Haguess, která ale nesplňovala podmínky tendru.

Státní zastupitelství obžalovalo pět úředníků pražského magistrátu za uzavření předražené zakázky a zvýhodňování konkrétní firmy v kauze Opencard. Informovala o tom agentura ČTK. Jde o bývalého šéfa magistrátního odboru informatiky, vedoucího projektu a členy hodnotící komise.

Úředníci měli podle žaloby při zadávání veřejných zakázek na dodání a řízení projektu Opencard zvýhodnit předem vybranou firmu Haguess, která ale nesplňovala podmínky tendru.

Jedna z později uzavřených smluv měla být podle žalobkyně Jany Hercegové předražena o více než 67 milionů korun. „Předmětem obžaloby jednoho z obviněných je i úmyslné nevymáhání sjednané smluvní pokuty od vybrané firmy ve výši přesahující 6 milionů korun,“ cituje ČTK žalobkyni.

Našli jste v článku chybu?
22. 10. 2012 21:11
P2010 (neregistrovaný)

Tito urednici udajne predrazili zakazku o 67 milionu. Cele to realne nemohlo stat vice jak 50 milionu. Podle zprav z tisku to ovsem stalo 1 miliardu Kc. Ptam se kde je tedy tech 900 milionu ? Vi to ti dva panove B&B z magistratu ?