Hlavní navigace

Pětina Čechů počká s nákupem set-top-boxu až na vypnutí analogu

20. 4. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
20. 4. 2006

Dvacet procent obyvatel České republiky nechce kupovat set-top-box pro příjem zemské digitální televize dříve, než stát vypne analogové vysílání a nic jiného jim už nezbude. Vyplývá to z průzkumu společnosti SC a C pro Českou televizi, s jehož výsledky se ve středu seznámila Rada ČT.

Podle serveru ČRo Digital z průzkumu také vyplývá, že informovanost diváků o digitálním vysílání od roku 2003 výrazně stoupla. Skoro tři čtvrtiny lidí už ví, co to je digitální televize. Větší znalost projevili muži a lidé s vyšším vzděláním. Agentura uvedla, že čeští diváci čekají s nákupem set-top-boxu na chvíli, kdy DVB-T nabídne lepší signál, více programů a lepší obraz a zvuk. Doplňkové a interaktivní služby jim ale téměř nic neříkají.

MMF24

Pouze pět procent respondentů chce přejít na příjem zemské digitální televize okamžitě, jakmile to bude v jejich lokalitě možné. Dvanáct procent počká na vývoj situace a pětina lidí na definitivní vypnutí analogového vysílání, kdy bez set-top-boxu nebude možné televizi pozemní cestou naladit.

Z programového hlediska by Češi v digitální éře uvítali zejména stanice zaměřené na české filmy (což bude např. TV Barrandov), sportovní kanál (již vysílá ČT 4 Sport), další plnoformátový program (z udělených licencí to budou TV Febio a TV Barrandov, částečně i TV Pohoda), kanály pro volný čas (opět TV Pohoda pro děti a mládež), hudební kanál (licenci má a už vysílá Óčko), dětskou stanici (tou bude TV Pohoda) a dokumentární program (ten chystá Česká televize).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).