Hlavní navigace

Pětku trápily finanční problémy, ale nakonec ji potopila Bartošová

22. 12. 2012
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Nejen výpadek investora, ale i hlavní tvář programu zavařila televizi Pětka. Liberecký Genus Plus oznámil krach a TV Pohoda plnohodnotný start.

Comeback Ivety Bartošové na Pětce se nekoná

Velký návrat zpěvačky Ivety Bartošové do vyprodané Lucerny, který měla v přímém přenosu přinést nová celoplošná televize Pětka, se konat nebude. Stanice včera rozeslala do redakcí e-mail, ve kterém informovala o mimořádných programových změnách, z nichž je patrné, že koncert Bartošové byl zrušen. 23. prosince odvysíláme ve 20:05 namísto avizovaného živého přenosu koncertu Ivety Bartošové v Lucerně střihový pořad Podzim s Ivetou, potvrdila PR manažerka televize Kateřina Kotalová.

Na Štědrý den pak měla Pětka do vysílání připravit bonusový materiál z koncertu Ivety Bartošové. Ani ten logicky diváci neuvidí. Místo něj bude odvysílán ve 20 hodin muzikál Kleopatra z Divadla Broadway. Odvysílán nebude ani následující pořad Iveta – velký návrat. Pro Pětku je zrušení koncertu Ivety Bartošové poměrně velký problém. Původně na něm chtěla postavit právě své programové schéma. Ve vysílání divákům nabízela show Iveta, v níž sledovala pokus zpěvačky Ivety Bartošové vrátit se na koncertní prkna. Pořad nyní logicky z vysílání úplně zmizel.


Foto: Ondřej Hošt, DigiZone.cz

Nedávno ještě měli zástupci televize Pětka důvod ke spokojenosti. Teď už by jejich výrazy vypadaly jinak.

Lukáš Polák: Pětka odpískala koncert Ivety Bartošové. Její velký návrat do Lucerny se konat nebude

TV Pohoda přešla na ostrý režim

Záznam koncertu skupiny Led Zeppelin nabídne o Štědrém večeru od 20 hodin televize Pohoda, která od Vánoc přejde na plnohodnotné vysílání. Během celého Štědrého dne odvysílá koncerty mnoha dalších slavných rockových kapel a v průběhu vánočních svátků nabídne nové pořady různých žánrů. “Chystá se také spuštění dalšího vysílacího studia v Praze,” informoval majitel stanice Radim Pařízek, který rovněž vlastní společnost Digital Broadcasting, provozovatele celoplošného multiplexu 4, v němž TV Pohoda vysílá.

 „Od konce listopadu, tedy od dokončení výstavby multiplexu 4, probíhají intenzivní přípravy, aby TV Pohoda mohla od vánočních svátků nabídnou pestřejší a bohatší program, který odpovídá současným trendům a programovým záměrům této televizní stanice,“ uvedl Pařízek. Noční vysílání je nově doplňováno výběrem rockové hudební klasiky, produkované Pařízkovým Rádiem Čas Rock. V únoru začne TV Pohoda využívat nové studio v Praze a vysílání této televize tak bude střídavě odbavováno z Prahy a Ostravy.

Z vysílání televize Pohoda zmizel symbol Mini.
Autor: repro foto TV Pohoda

TV Pohoda si oblíbila řada našich čtenářů především kvůli rockovým klipům.

Jan Potůček: TV Pohoda spouští plnohodnotné vysílání, o Vánocích nabídne rockové koncerty

Lukáš Polák: Radim Pařízek chce vedle TV Pohoda vytvořit další stanici. Uvažuje i o satelitním šíření

Liberecká televize Genus Plus končí

Regionální televize Genus Plus, která byla primárně určena pro oblast Liberecka, ale díky zásahu multiplexu 3 z vysílačů Ještěd a Černá hora ji bylo možné zachytit na významném území Čech včetně části Prahy, oznámila, že k 1. únoru příštího roku ukončí vysílání. Potvrdila se tak informace serveru DigiZone.cz z minulého týdne. Když naše redakce oslovila tehdy v této věci ředitelku stanice Alenu Roubalovou, ta pouze vyhýbavě odpověděla: 21. prosince vydáme tiskovou zprávu.

Do budoucna jsou naší prioritou interaktivní internetové projekty. V nich zúročíme naší dlouholetou praxi z oblasti televizní žurnalistiky. Nadále budeme fungovat jako produkční studio a dodavatel zpravodajství z Libereckého kraje pro celoplošné televize. Máme aktivity i v oblasti print médií, uvedla k plánovanému ukončení vysílání Roubalová. Ještěd a východočeská Černá hora byly jedinými vysílači, které šířily signál dvou regionálních stanic. Kromě Genus Plus zde vysílá i televize V1.


Repro foto: Genus TV

Genus Plus vydrží na českých obrazovkách přesně rok. Odstartovala 1. února 2012, vysílání ukončí ve stejný den roku 2013.

Lukáš Polák: Televize Genus Plus šířená z Ještědu a Černé hory ukončí 1. února své vysílání

Stručně

S nečekanou novinkou přichází před svátky ke svým divákům Nova Group. Zákazníky satelitních služeb CS Link, Skylink a T-Mobile televize čeká v blízké době přeladění jejího programu Nova Cinema.

Lukáš Polák: Zákazníky CS Linku a Skylinku čeká přelaďování. Nova Cinema změní kmitočet

Telekomunikační operátor Teleko, který je prozatím jako jediná společnost v České republice, jenž provozuje digitální rozhlas, ho spustil včera v severních Čechách. Výkonem 1 kW ho začal šířit liberecký vysílač Proseč.

Lukáš Polák: Digitální rozhlas dorazil na sever Čech. Teleko spustilo vysílač v Liberci

Společnost Prague Digital TV, která je provozovatelem Regionální sítě 4, dnes do tohoto zemského multiplexu umístila podle plánu vysílání sportovního kanálu České televize ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV).

Lukáš Polák: ČT Sport HD vstoupil do Regionální sítě 4 – s AC3 stopou i hybridním vysíláním HbbTV

Lukáš Polák: ČT Sport HD se vrátí do pozemního vysílání v Praze. Od zítřka bude v Regionální síti 4

Česká televize zahájila vysílání svého sportovního kanálu ve vysokém rozlišení.
Autor: Lukáš Polák, DigiZone.cz

HD vysílání sportovního kanálu už mohou Pražané opět sledovat i terestricky.

Jak už vás server DigiZone.cz informoval, módní a lifestylový kanál Fashion TV přerušil satelitní distribuci na pozici 23,5 stupně východně a nadále zůstává pouze v nabídkách vybraných kabelových a IPTV operátorů. Generální ředitelka stanice Gabriela Drobová serveru DigiZone.cz řekla, že televize už se pravděpodobně na orbit vůbec nevrátí.

Lukáš Polák: Fashion TV už se na satelit možná nikdy nevrátí, přiznala její šéfka

Lukáš Polák: Fashion TV zmizela ze satelitu Astra 3B. Tento krok zaskočil i některé operátory

Václav Kasík, dlouholetý generální ředitel veřejnoprávního Českého rozhlasu a někdejší šéf první celoplošné komerční rozhlasové stanice Rádio Alfa, zemřel v noci na středu ve věku 65 let.

Jan Potůček: Zemřel Václav Kasík, bývalý generální ředitel Českého rozhlasu

BRAND

Další známý manažer Českých Radiokomunikací, jehož jméno bylo skloňované v souvislosti s digitalizací televizního vysílání, tuto firmu opouští. Vedle generálního ředitele Kamila Levinského, který už v létě oznámil, že společnost opustí ke konci roku, z Českých Radiokomunikací minulý týden odešel Jiří Vykydal, manažer strategických projektů.

Jan Potůček: Jiří Vykydal po letech odešel z Českých Radiokomunikací. Dříve než Kamil Levinský

Nejzásadnější událost tohoto týdne byla (je):

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).