Hlavní navigace

Petr Dvořák chce volnější pravidla pro televize a rádia. Argumentuje tiskem a internetem

6. 6. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Regulace elektronických médií v Česku podle šéfa České televize ustrnula v éře analogového vysílání, ale trh se mezitím výrazně posunul. Požaduje více samoregulace.

Provozovatelé televizního a rozhlasového vysílání v České republice by neměli podléhat tak přísné regulaci jako doposud. Mediální legislativa je svazuje nesmyslnými nařízeními, která vycházejí z éry analogového vysílání, ale trh se mezitím výrazně změnil, prohlásil generální ředitel České televize Petr Dvořák na čtvrteční konferenci Regulace českých médií, již pořádal Institut komunikačních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) a ministerstvo kultury.

Televizní a rozhlasový trh by podle Dvořáka potřeboval více samoregulace a méně striktní regulace ze strany státních úřadů. Mediální legislativa totiž nestačí reagovat na překotný vývoj v médiích a vychází ze situace, kdy zde existoval velmi omezený počet televizí a rádií. Dvořák rovněž upozornil na fakt, že televize a rádia podléhají mnohem přísnější regulaci než tisk a internet, u kterého jsou pravidla mnohem volnější. Dodal však, že tím nechce apelovat na přísnější regulaci tiskových a internetových médií.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.