Hlavní navigace

Petr Dvořák: ČT 1 nemá na jaře co vysílat, ovlivníme až příští podzim

4. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 11. 2011

Viditelné změny v programování České televize se projeví až na podzim příštího roku, nikoli už na jaře. Kavčí hory totiž při sestavování jarního programového schématu ČT 1 zjišťují, že nemají téměř z čeho vybírat. Na konferenci Forum Media v Praze to ve čtvrtek prohlásil generální ředitel ČT Petr Dvořák.

K TÉMATU: Radan Dolejš odchází z České televize. Jedničku bude řídit Fridrich

Stavba jarního schématu bude složitá. Není ho z čeho skládat, bojujeme s tím, abychom z toho, co máme k dispozici, poskládali jaro. Větší změny v programu budou patrné až na podzim, citovala Dvořáka agentura ČTK. Nejviditelnější jarní změnou v programu ČT 1 by tak měla být inovace hlavní zpravodajské relace Události, která by podle výkonného ředitele ČT 24 Zdeňka Šámala měla zůstat pouze na Jedničce.

KL22 hlasovani

ROZHOVOR: ČT 24 může dávat místo Událostí třeba dokumenty, říká Zdeněk Šámal

Dvořák míní, že ke zvýšení sledovanosti ČT je třeba kromě vylepšení programu zlepšit i marketingovou komunikaci. Program ČT 1 coby vlajkovou loď veřejnoprávní televize od listopadu dočasně vede Milan Fridrich, ředitel programových okruhů ČT. Ve funkci nahradil Radana Dolejše, který Kavčí hory k 1. listopadu opustil. Dolejš podle svých slov stačil ještě připravit vánoční a silvestrovské schéma ČT 1 a nástřel jarního vysílání.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.