Hlavní navigace

Šéf České televize Petr Dvořák kandiduje do výkonného výboru vysílací unie EBU

4. 12. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Svoji kandidaturu vnímám mimo jiné jako možnost artikulovat a přímo řešit stěžejní legislativní otázky, které se dotýkají nejen České televize a Českého rozhlasu,“ uvedl Dvořák

Generální ředitel České televize Petr Dvořák se uchází o volné místo ve výkonném výboru Evropské vysílací (EBU). Český zástupce tak může v nejvyšším vedení tohoto orgánu zasednout po šestnácti letech. V letech 1995 až 1998 se to podařilo někdejšímu šéfovi veřejnoprávního média Ivo Mathé. Hlavním posláním výkonného výboru, který má jedenáct členů volených na dva roky, je posilovat a hájit roli veřejnoprávních médií v Evropě jako základu demokratické společnosti. Kandidaturu Dvořáka podporuje i sám Mathé, který doslova součastného šéfa České televize označil jako osobnost se zájmem o přínos EBU.

MKT nástroje 2 tip

ANALÝZA: Petr Dvořák v poločase: co se mu povedlo s ČT, a na čem ještě musí zapracovat?

Každá veřejnoprávní stanice v Evropě je dnes v pozici, kdy musí zas a znovu obhajovat svoji existenci, vymezovat se vůči politickým i ekonomickým tlakům a minimálně se stejnou pružností jako média ostatní se při tom vyrovnávat s technologickými či kulturními trendy, konstatoval Petr Dvořák a doplnil: Svoji kandidaturu vnímám jednak jako důsledek úspěchů, kterých Česká televize i v evropském kontextu v posledních letech dosáhla, jednak jako možnost artikulovat a přímo řešit stěžejní legislativní otázky, které se dotýkají nejen České televize a Českého rozhlasu, ale médií veřejné služby napříč jednotlivými státy.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.