Hlavní navigace

Petr Dvořák: Nova Cinema zacílí na ty, co přepínají z Novy jinam

5. 12. 2008
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 322915
5. 12. 2008

Televize Nova chce filmovým kanálem Nova Cinema, který od pondělí 15. prosince zařadí do zemské digitální sítě 2 vedle svého hlavního programu, přitáhnout pozornost diváků, kteří přepínají z Novy jinam. Pokud se divák v úterý a ve čtvrtek nedívá na Ordinaci v růžové zahradě, nebude muset přepínat ke konkurenci. Naladí Novu Cinemu a tam si vybere film, který bude v tu dobu zaměřený na trochu jinou cílovou skupinu, řekl generální ředitel Novy Petr Dvořákrozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny.

K TÉMATU: Nova Cinema odstartuje v DVB-T 15. prosince

Nova Cinema měla původně v multiplexu 2 odstartovat až v prvním čtvrtletí příštího roku, Nova se však nakonec rozhodla tento program zařadit do zemské digitální sítě již před letošními Vánoci. Stane se tak měsíc předtím, než ve stejném multiplexu odstartuje konkurenční plnoformátová televize Barrandov, jejíž program vychází z původních osvědčených zábavných formátů Novy a cílí na starší publikum než Nova.

Chceme se dál zaměřit na filmy. V první polovině příštího roku plánujeme posílit i vlastní výrobu pro kanál Nova Cinema. Záleží na šíření pokrytí digitálního signálu, řekl Dvořák v rozhovoru pro HN. Již na podzim Nova Cinema upravila svoje programové schéma a pozměnila logo, aby se sladila s dalším tematickým kanálem Nova sport. V rámci nových programových akvizic už nyní při výběru nových pořadů či formátů myslíme nejenom na nákup materiálu pro vlajkovou Novu, ale vybíráme konkrétní nové programy i přímo pro Novu Cinemu, přiblížil Dvořák.

FOTOGALERIE: Jak Nova Cinema oslavovala 1. výročí svého vysílání

Vedení Novy počítá s tím, že ne všechny nakoupené pořady budou premiéru na jejím hlavním kanálu. Při pořizování celých filmových balíků si zajišťujeme vysílací práva tak, abychom mohli dané filmy a seriály vysílat jak na Nově, tak na Nově Cinemě. V těchto balících se objevují i programy, které se v premiéře objeví nikoliv na Nově, ale rovnou na Nově Cinemě, uvedl šéf Novy. Hlavní program Novy bude posilovat v původní tvorbě, takže řada akvizičních pořadů přejde právě na Novu Cinema.

Když teď koupíme druhou, třetí řadu Útěku z vězení nebo seriálu Ztraceni, můžeme jej zařadit nejdřív třeba na půl jedenáctou večer. Prostě se nám jinam nevejdou. Na Nově Cinemě se z takové značky může stát program, který můžeme nasadit do prime time na osmou nebo devátou hodinu večer. Vyberou si diváci, kteří sledují novácké seriály, i ti, které zajímá spíš současná kvalitní zahraniční filmová a televizní produkce, přiblížil Dvořák.

MMF tip early

Televize Nova by chtěla podle svého šéfa v zemských digitálních sítích provozovat více než dva programy, současný zákon jí to ale nedovoluje. Pokud by to ale šlo, obsadila by svými stanicemi celý jeden multiplex, o čemž už před časem neúspěšně vyjednávala s Českými Radiokomunikacemi, operátorem multiplexu 2. To bychom moc rádi udělali, zákon nám to však zatím neumožňuje, ačkoliv toho lze docílit jedním pozměňovacím návrhem, v němž bude uvedeno, že komerční televize mají šanci získat kompenzačních licencí víc. Stát se však zatím na tohle příliš nadšeně netváří, konstatuje Dvořák.

Podle ředitele Novy ale ještě „není nic ztraceno“. Věříme, že když v procesu digitalizace Novou Cinemou obohatíme stávající programovou nabídku, podaří se nám vrátit k jednacímu stolu a získáme licencí víc. Myslím ale, že to nebude dřív než ve druhé polovině příštího roku, dodal generální ředitel televize Nova.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).