Hlavní navigace

Nejbohatší Čech Petr Kellner se zbavil podílu v CME, majiteli Novy

7. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
7. 2. 2011

Petr Kellner, který je nejbohatším člověkem u nás, prodal více než desetinový podíl ve společnosti CME, pod kterou patří také tuzemská televize Nova. Ve svém aktuálním vydání o tom informuje deník MF DNES. Ten se odvolává na prodej akcií CME v držení kyperské společnosti Testora, jejímž prostředictvím byl Kellner akcionářem CME. Testora se zbavila 377 tisíc akcií CME. List upozorňuje, že transakce je významná zejména svým načasováním.

ČTĚTE TAKÉ: Podnikatelé, kteří získali pro PPF klíčový podíl v Nově, chtějí provizi

Kellner tyto akcie získal v roce 2004 jako součást ceny za tehdejší prodej televize Nova, kterou ovládala jeho skupina PPF. Podnikatel a magnát držel akcie CME dlouhá léta a zbavil se jich, až když jejich cena spadla na minimum. Balík tak má v současné době hodnotu necelých 70 milionů dolarů. Dnes již bývalý generální ředitel Novy Petr Dvořák byl tehdejším manažerem PPF. Podle MF DNES prodej naznačuje, že Kellner již CME nevěří.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).