Hlavní navigace

Petr Mrzena z ČT povede zpravodajství na Nově

31. 7. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
31. 7. 2006

Televize Nova bude mít od čtvrtka 3. srpna nového šéfredaktora zpravodajství. Stane se jím nynější redaktor a moderátor České televize a bývalý zpravodaj televize Prima Petr Mrzena. Oznámila to mluvčí Novy Veronika Šmítková. Mrzena ve funkci nahradí Martina Ondráčka, kterého vedení televize od 1. července jmenovalo ředitelem sekce zpravodajství a publicistiky.

Content tip EARLY

Petr Mrzena je zkušený novinář, který bude pokračovat v rozvoji zpravodajství tak, aby zůstalo leaderem na českém mediálním trhu i po nástupu nových televizí. Jeho nejbližšími úkoly je komplexně posílit redakci zpravodajství, zlepšit kvalitu práce jednotlivých novinářů a připravit redakci na přechod na nové technologie, uvedl Ondráček. Redakci publicistiky TV Nova vede od července Stanislav Brunclík. Dosavadní šéfredaktor Radek John se stal šéfproducentem pořadu Na vlastní oči.

Změny ve zpravodajství chystá také televize Prima. Podle nepotvrzených informací se chystá vyměnit všechny tři moderátorky Zpravodajského deníku, hlavní zpravodajská relace by také měla mít delší stopáž. Jednou z adeptek na moderátorský post je Eva Jurinová, někdejší moderátorka Televizních novin na Nově. Změny na Primě konzultuje bývalý šéfredaktor zpravodajství na Nově Jan Vávra.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).