Hlavní navigace

Petr Pospíchal chce, aby RRTV udělila licence už tento týden

13. 2. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
13. 2. 2006

Dosavadní předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Pospíchal navrhne, aby radní tento týden udělili licence pro zemské digitální televizní vysílání v přechodných sítích B a C. Pospíchal to řekl v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce na zpravodajském kanálu ČT 24. Rada bude zasedat už toto úterý a středu 14. a 15. února.

Část rozhodování je již skončena, teď je možné ten proces dokončit. Rada je ale kolektivní orgán, a musí sám rozhodnout kolektivní vůlí, jestli ten proces chce dokončit nebo ne, uvedl Pospíchal. Rada se dosud potýkala s problémem nedostatku hlasů potřebných pro udělení licencí. Aby radní mohli přidělit licenci, musí pro některý z projektů hlasovat alespoň devět z třinácti členů RRTV.

Výběrové řízení na programové pozice v dočasných multiplexech B a C probíhá od listopadu 2004. Rada dosud o licencích nerozhodla, protože čekala na schválení novely zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, která řeší otázky spojené s přechodem na digitální vysílání. Poslanci z mediální komise radním pohrozili, že pokud licence udělí před konečným schválením zákona, radu jako celek odvolají.

KL24

Přesto že Petr Pospíchal jako končící předseda RRTV usiloval o to, aby radní licence udělili ještě podle původního zákona a nyní by rád tendr dokončil ještě za svého předsednictví, nový šéf RRTV Václav Žák, který se funkce ujme 1. března, je spíše pro sečkání, až zákon projde Senátem, podepíše jej prezident a vejde v platnost. To však může trvat dalších několik týdnů až měsíců, protože Senát připravuje k novele několik pozměňovacích návrhů.

Pospíchal přesto míní, že udělení licencí by mohlo proběhnout v následujících dvou týdnech. Je možné to podle mého názoru udělat nejdéle za dvě zasedání, řekněme do dvou týdnů by se to rozhodnout dalo, uvedl Pospíchal v Otázkách Václava Moravce.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).