Hlavní navigace

Petr Šiška už ČT nevadí, bude pro ni moderovat soutěž Vysoká hra

14. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 12. 2010

UVNITŘ VIDEO Novou vědomostní soutěž Vysoká hra začne v únoru příštího roku vysílat první program České televize. Jsme rádi, že se nám tuto informaci podařilo utajit až do poslední chvíle, takže je naprostou novinkou pro všechny, prohlásil na dnešní tiskové konferenci k programovému schématu ČT 1 na příští rok výkonný ředitel tohoto programu Radan Dolejš. Přesné nasazení pořadu zatím neprozradil.

K TÉMATU: Moderátor Dobrého rána ČT skončil kvůli spolupráci s Primou

MM socky3

Moderátorem Vysoké hry bude Petr Šiška, který v minulosti uváděl soutěž Nic než pravda na televizi Prima a loni se o něm spekulovalo jako o kandidátovi na generálního ředitele České televize. Šiška měl od září 2008 moderovat Dobré ráno na ČT 2, kvůli jeho angažmá v pořadu Nic než pravda s ním ale Kavčí hory ukončily spolupráci, aniž by se objevil na obrazovce. Důvodem je jeho účinkování v pořadu Prima TV Nic než pravda. Vzhledem k tomu, že se jedná „bulvární typ“ pořadu, nechce ČT, aby byl její pořad prostřednictvím moderátora s podobnými projekty spojován, vysvětlil to tehdy mluvčí ČT Ladislav Šticha.

ČT musí vyjádřit své zklamání, že je nucena ukončit spolupráci s perspektivním moderátorem u pořadu, který má diváky naladit do nového dne. Nepovažovali bychom za šťastné spojení dvou zcela odlišných pořadů jedním protagonistou, řekl mluvčí ČT v srpnu 2008. Na dnešní tiskové konferenci, kterou Šticha moderoval, seděl Petr Šiška po boku dalších spolupracovníků ředitele programu ČT 1 Radana Dolejše i generálního ředitele ČT Jiřího Janečka.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.