Hlavní navigace

Philips začal u televizorů s aktualizací na Android TV 7. Podporuje mj. Google Chromecast Ultra

Autor: Google
Před necelým rokem jsme se zmiňovali o přechodu z verze pět na šest. Nyní se chystá verze další, kterou už některá zařízení používají. Například Shield TV (2017).
Bohumil Herwig
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Připomeňme si, že společnost TP Vision, jako výrobce televizorů Philips, aktualizovala na verzi Android TV 6 televizory s operačním systémem 5.1. Nadcházející aktualizace se pak podle časopisu Flatpanelshd.com jako první dotkne televizorů z modelových řad 2016, letošní kolekce má na řadu přijít později.

Sedmička má mj. podporovat funkci obraz v obraze (PiP), více uživatelských účtů, „televizní HDR“ zvané HLG (Hybrid Log-Gamma) vyvinuté BBC a NHK, zvuk v Dolby Digital Plus a HDR u Amazon Video a lepší má být také podpora streamovaných videí ze zdrojů jako YouTube či Netflix.

K TÉMATU: Máte Philips s Androidem? Připravte se na verzi 6.0

Jaká je Nvidia Shield TV (2017) jako multimediální přehrávač s Android 7

Google Chromecast Ultra už v prodeji v USA

MMkrize lavy

Samotná platforma Android TV s verzí 7.1 se bude u TP Vision zavádět řadu týdnů, či spíše měsíců. Českých a slovenských zákazníků se má dotknout někdy koncem roku, resp. možná až na přelomu 2017/18.

Podle výše zmiňovaného serveru se také TP Vision rozhodlo neaktualizovat výrobky z roku 2015 postavené na jiné technologické platformě.