Hlavní navigace

Phinshingový útok na klienty Raiffeisenbank

Jiří Macich ml.

Klienti Raiffeisenbank se stali terči phishingových útoků. Upozornila na ně sama jmenovaná banka, aby varovala veřejnost. Útoky tentokrát zřejmě nebyly příliš povedené, protože naštěstí nenašly žádnou oběť. Pro ČTK to alespoň uvedl mluvčí banky Tomáš Kofroň. Rádi bychom Vás upozornili, že Raiffeisenbank nikdy neoslovuje své klienty prostřednictvím mailu s žádostí o poskytnutí jakýchkoli citlivých dat umožňující přístup k Vašemu účtu. Na podobné maily proto nikdy nereagujte, případně o podobných…

Klienti Raiffeisenbank se stali terči phishingových útoků. Upozornila na ně sama jmenovaná banka, aby varovala veřejnost. Útoky tentokrát zřejmě nebyly příliš povedené, protože naštěstí nenašly žádnou oběť. Pro ČTK to alespoň uvedl mluvčí banky Tomáš Kofroň.

Rádi bychom Vás upozornili, že Raiffeisenbank nikdy neoslovuje své klienty prostřednictvím mailu s žádostí o poskytnutí jakýchkoli citlivých dat umožňující přístup k Vašemu účtu. Na podobné maily proto nikdy nereagujte, případně o podobných mailech informujte banku na standardních kontaktních adresách nebo přeposláním mailu na adresu phishing.repor­t@rb.cz, uvádí Raiffeisenbank na svém webu.

Našli jste v článku chybu?
8. 1. 2011 2:27
Robert (neregistrovaný)

Nevim, ze umi posilat i nezabezpecene SMS, tato moznost mi pred lety ani nebyla nabidnuta, natvrdo mi nastavili BPIN a bylo to. Ale jaka vyhoda to je? Bankovni SIM umi kazdy i dnes uz historicky telefon. jedinou pochybnou vyhodu vidim v tom, ze nemusite zadavat bankovni PIN.

8. 1. 2011 2:24
Robert (neregistrovaný)

Prave jsem si rikal, ze je to nejaky divny, timto je muj prvni post mimo misu. Nemel jsem tuseni, ze existuje moznost prihlaseni jen kombinaci jmeno/heslo. Pravda, jsem odkojen eBankou a tudiz RB verzi neznam. Cili jsem v bezpeci :) Maji lide s RB verzi jmeno/heslo moznost prejit na standartni zabezpeceni klientske cislo/bankovni SMS ? A co novi zakaznici RB, ti dostavaji jaky system? Bezpecny, nebo opet nebezpecny, kde phishing tedy jak vidim opravdu hrozi?