Hlavní navigace

Phishing je i přes osvětu stále efektivní

15. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

I nepříliš dobře připravený phishingový útok může být velmi úspěšný. Dokládá to pozorování jihoamerického výzkumného týmu společnosti ESET na nejnovějším případu z tamního regionu. Uživatelům přišel e-mail, který je varoval před nefunkčností jejich platební karty. Součástí zprávy byl odkaz na formulář, ze kterého pak byly citlivé údaje posílány podvodníkům. Kromě čísla karty šlo i o datum expirace a kontrolní kód.

I nepříliš dobře připravený phishingový útok může být velmi úspěšný. Dokládá to pozorování jihoamerického výzkumného týmu společnosti ESET na nejnovějším případu z tamního regionu. Uživatelům přišel e-mail, který je varoval před nefunkčností jejich platební karty. Součástí zprávy byl odkaz na formulář, ze kterého pak byly citlivé údaje posílány podvodníkům. Kromě čísla karty šlo i o datum expirace a kontrolní kód.

Nastrčená podvodná webová stránka byla během pěti hodin od svého spuštění deaktivována. Již za pět hodin ovšem falešný web navštívilo 164 lidí a 35 z nich zadalo citlivé údaje o své kreditní kartě. Úspěšnost tohoto útoku byla tedy 21 procent a to i přesto, že se útočníci příliš nesnažili napodobit grafické rozhraní postižené jihoamerické banky.

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).