Hlavní navigace

Brněnská Phonexia získala ocenění od META

21. 6. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„META Seal of Recognition“ je udělováno za „aktivní přínos k plnění vize evropské mnohojazyčné informační společnosti“. Phonexia ji obdržela za dlouhodobou práci na technologiích rozpoznávání a přepisu řeči nebo na rozpoznávání, kterým jazykem se hovoří. Aliance META (Multilingual Europe Technology Alliance) je placena Evropskou unií a podporuje vznik technologií na usnadnění toho, že se Unie musí potýkat s 23 úředními jazyky.

„META Seal of Recognition“ je udělováno za „aktivní přínos k plnění vize evropské mnohojazyčné informační společnosti“. Phonexia ji obdržela za dlouhodobou práci na technologiích rozpoznávání a přepisu řeči nebo na rozpoznávání, kterým jazykem se hovoří.

Aliance META (Multilingual Europe Technology Alliance) je placena Evropskou unií a podporuje vznik technologií na usnadnění toho, že se Unie musí potýkat s 23 úředními jazyky.

Cenu ve středu v Bruselu převzal obchodní ředitel Phonexie, Radim Kudla, na META Foru 2012. Mezi dalšími oceněnými jsou i společnosti Xerox, PerVoice, Language Weaver nebo Vocapia; v minulosti byl stejně oceněn například Google Translate nebo Systran.

Absolutním vítězem letošního fóra bylo vyhlášeno a cenu META Prize získalo Joint Research Centre za technologii JRC Optima Activity Language, které se využívá ke sledování 3750 médií v 50 jazycích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).