Hlavní navigace

Alexandr Pícha: nechci být ředitelem Radiožurnálu

8. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

8. 2. 2008

Šéfredaktor Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu Alexandr Pícha odmítá diskuse o tom, že by měl ve funkci ředitele stanice nahradit Barboru Tachecí. Jsem rád, že dělám šéfredaktora, protože jsem nastoupil jako zástupce Barbory Tachecí, to chci dělat. V současné situaci nepovažuji za správné, abych po ní byl ředitel, řekl Pícha v rozhovoru pro zpravodajský servis iDnes.cz.

Zástupce Barbory Tachecí slíbil, že bude pokračovat ve změnách, které do vysílání Radiožurnálu zavedla odvolaná ředitelka. Barbora odvedla obrovský kus práce. Jednak prosadila změnu a za druhé postavila Radiožurnál tak, jak má vypadat moderní veřejnoprávní rádio. Já jsem jí v tom jen přijel pomoct, prohlásil. Pícha ale zároveň připustil, že ne všichni moderátoři zůstanou na svých místech.

Lupa tip MF temata2

Chci hodně zdůraznit, že tu bude Barbora chybět, odvedla perfektní mechaniku práce. Budu chodit po špičkách, abych to nepokazil. K tomu budu potřebovat oporu lidí, které přivedla, dodal Pícha, který si podle svých slov vyčítá, že nepřijel ze Spojených států, kde působil poslední dva roky jako zpravodaj ČRo, dříve. Přiletěl jsem z Ameriky až 18. ledna, v tom největším zatížení byla úplně sama. Viděl jsem na ní, že trpí obrovským přetížením organismu. Ale je profesionál, nedala to na sobě znát, řekl.

Generální ředitel ČRo Václav Kasík odvolal Barboru Tachecí z funkce ředitelky Radiožurnálu v úterý 5. února, 96 dní po nástupu do funkce.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.