Hlavní navigace

Pícha se stane ředitelem Radiožurnálu nejdříve koncem srpna

24. 7. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
24. 7. 2008

Rada Českého rozhlasu potvrdí Alexandra Píchu ve funkci ředitele ČRo 1 – Radiožurnálu nejdříve koncem srpna. Radní se rozhodli, že jediného kandidáta na funkci nejprve vyzvou, aby jim představil svoji vizi změn nejposlouchanější stanice ČRo. Žádali jsme Alexandra Píchu o prezentaci, která se uskuteční na předsednictvu rady 13. srpna ve 13:00. Příslušné usnesení k tomu můžeme nejdříve přijmout na veřejném zasedání rady na konci srpna, řekl na středečním jednání Rady ČRo její předseda Jiří Florian.

K TÉMATU: Komise doporučila jmenovat šéfem Radiožurnálu Alexandra Píchu

Jmenování Píchy ředitelem Radiožurnálu musí oficiálně navrhnout generální ředitel ČRo Václav Kasík. Souhlas rady s tímto krokem ale nepotřebuje. Radní původní návrh na jmenování Píchy ředitelem Radiožurnálu koncem jara smetli ze stolu s tím, že by byli radši, kdyby Kasík na funkci vypsal veřejné výběrové řízení. Do toho se přihlásili pouze dva účastníci, jeden ale později svoji kandidaturu stáhnul. Jediným adeptem tak zůstal Alexandr Pícha.

Radiožurnál už Pícha fakticky vede, ředitelskou funkci převzal coby šéfredaktor stanice poté, co z ní Kasík letos v únoru odvolal Barboru Tachecí. Pícha nyní připravuje na podzim reformy v programu. Serveru Aktuálně.cz řekl, že chce ještě více posílit zpravodajsko-publicistický charakter stanice. Od 1. září Radiožurnál zavede nový publicistický pořad Pod kůži, který bude jedním z produktů nově vytvořené redakce publicistiky.

VÍCE: Radiožurnál od září znovu změní program. Přibude původních zpráv

Tříčlenný reportérský tým pod vedením Michaely Veteškové má úzce spolupracovat s regionálními redaktory ČRo a externími spolupracovníky rozhlasu. Původně měla tato elitní redakce sloužit pro potřeby celého Radiožurnálu, ale testy na posluchačích ukázaly, že lidé chtějí raději jeden pořad. A ten by měl být úplně jiný než ostatní pořady stanice, uvedl server Aktuálně.cz. Pořad Pod kůži sice už Radiožurnál vysílal, s relací, kterou stanice zrušila loni v prosinci, ho ale kromě názvu nic jiného nepojí.

MM socky3

Radiožurnál by se měl od září v denním vysílání zaměřit na jednu klíčovou událost dne. Zatím jsme zpravodajsky pokrývali zpravidla všechny věci, teď chceme více pozornosti věnovat jedné události, abychom ji mohli rozebrat z více úhlů,řekl Pícha. Jak by mohla nová koncepce fungovat, jsme si vyzkoušeli na zpracovávání nedávné stávky učitelů, dodal. Dopolední vysílání Radiožurnálu má od září patřit hlavně zpravodajství, odpolední pak oddychovým tématům.

Radiožurnál od září zavede také nové znělky a předěly, které nahradí část těch, jež po Novém roce zavedla tehdejší ředitelka Barbora Tachecí.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.