Hlavní navigace

PirateLeaks: nový postrach českého úřednického šimla?

Jiří Macich ml.

Česká pirátská strana dnes oficiálně spouští PirateLeaks, tedy českou obdobu WikiLeaks. Projekt má posloužit jako bezpečná a anonymní platforma pro úniky údajně neprávem utajovaných informací z českých úřadů a ministerstev.  Podařilo se nám připravit řešení, která zajistí, že budou zveřejňovány dokumenty s podstatným dopadem na veřejnost, jejichž zveřejnění veřejnost nepoškodí. Právě naopak, společnost by poškodilo, kdyby zveřejněny nebyly, říká Jakub Michálek, koordinátor projektu. 

Česká pirátská strana dnes oficiálně spouští PirateLeaks, tedy českou obdobu WikiLeaks. Projekt má posloužit jako bezpečná a anonymní platforma pro úniky údajně neprávem utajovaných informací z českých úřadů a ministerstev. 

Podařilo se nám připravit řešení, která zajistí, že budou zveřejňovány dokumenty s podstatným dopadem na veřejnost, jejichž zveřejnění veřejnost nepoškodí. Právě naopak, společnost by poškodilo, kdyby zveřejněny nebyly, říká Jakub Michálek, koordinátor projektu. 

Podle Jakuba Michálka dostávala Česká pirátská strana materiály a podněty už před startem projektu. Ten má mít globální část zaměřenou na úřady s celostátní působností i lokální část o statutárních městech.

Našli jste v článku chybu?
21. 12. 2010 18:07
šoumenvodnetbooku (neregistrovaný)

Zajímavý projekt. Teď jen doufejme, že redakční rada onoho portálu dokáže opravdu seriozně rozlišit závažné věci od plků věčných stěžovatelů. Někteří totiž umějí být velmi sofistikovaní. První zveřejněný dokument - pracovní návrhy novely autorského zákona je pro zasvěcené vskutku silná káva (nemělo by se to jmenovat spíše kolektivně-správcovský zákon?), ovšem média se toho asi nechytnou.