Poslanecká opozice je až překvapivě tichá k možné cenzuře Internetu v rámci boje proti hazardu, který je v internetovém prostředí spíše pokusem o přesměrování sázkařů k tuzemským společnostem odvádějícím daně českému státu s tím, že ty zahraniční mají poskytovatelé připojení blokovat i se stránkami, které je budou propagovat. Ostře proti vystoupili alespoň neparlamentní strany.
Jediný způsob, jak by se mohl poskytovatel internetového připojení vyhnout porušování tohoto cenzurního zákona, je zprovoznění seznamu povolených stránek. Zřejmě by už ovšem nemohl inzerovat, že poskytuje připojení k celosvětové síti Internet, protože by tím ovšem klamal spotřebitele,
hodnotí situaci Mikuláš Ferjenčík, místopředseda Pirátské strany, která protestuje proti kontroverznímu přílepku.
Proti se postavila i Strana svobodných občanů. Svobodní vyzývají poslance, aby svými hlasy nepodpořili ve třetím čtení pozměňovací návrh, který by efektivně zavedl státní cenzuru Internetu. Internet je dobrovolným spojením počítačů v jednu velkou síť a poskytovatelé nemohou bránit jednotlivým účastníkům ve vzájemné komunikaci. Kromě toho, že tato cenzura omezuje svobodu jednotlivce, je navíc prakticky nerealizovatelná. Mnohamilionová pokuta tak hrozí prakticky každému poskytovateli.