Hlavní navigace

Názory k článku Piráti platí mnohem více než nepiráti

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 23. 11. 2012 22:32

  PD

  "Chceš zaplatit? Ne? No tak zaplatíš až budeš moct."

  Nebo se mi ještě nestalo, že by pirátká kopie obsahovala nějaký nenávistný hrozby. Naproti tomu u originálního DVD si připadám jako zločinec při čtení nepřeskočitelných výhružek a protipirátských reklam.

 • 24. 11. 2012 15:33

  B (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  A taky napriklad nekupuju kocku v pytli. To znamena, ze napriklad stahnu 10 ruznych albumu poslechnu jednou co se nelibi rovnou smazu neco poslechnu 2x a uz nikdy ale to co se mi zalibi casem koupim a klidne za plnou cenu.
  A podobne s filmem. Kdyz je to film vhodny kina tak jdu na neho do kina a kdyz je dobry tak si ho koupim na BR, pokud je za normalni cenu (a kupodivu i novinky se daji uz koupit za v pohode cenu). Pokud to neni film pro mne vhodny do kina (komedie, drama, horor) tak si ho stahnu kouknu doma a pokud je dobry tak si ho klidne koupim.
  No a ono se to nezda ale najednou ma doma clovek kolem 60 original BR a cez 200 original her na Steamu.
  Rozhodne nejsem ochoten kupovat cokoliv i za par korun pokud je to brak.

 • 23. 11. 2012 21:41

  Mareš (neregistrovaný) 212.67.80.---

  ...a taky cenově přijatelné. Spousta lidí rádo utratí peníze, pokud má pocit, že dostává adekvátní hodnotu bez nějakého obsírání. Musí to být především pohodlné a za přijatelnou cenu.

  Teď jsem třeba bez většího rozmýšlení koupil na Steamu za třicet éček hromadu starších, ale dobře hodnocených her ve slevě. Samozřejmě bych si je mohl všechny stáhnout, ale když vezmu v úvahu všechny přidružené náklady takového řešení (fackování se s pomalu lezoucím torrentem; riziko podstrčeného keyloggeru; nutnost laborovat s iso soubory a cracky; riziko toho, že se po mně bude chtít vozit nějaký nudící se autorskoprávní frustrát), je "oficiální" i "neoficiální" řešení cenově v podstatě srovnatelné.
  Za plnou cenu bych si pochopitelně nekoupil nic. A bylo by dobře, kdyby to vydavatelé měli na paměti. :-)