Hlavní navigace

Placená televize ve Španělsku v DVB-T možná již v roce 2009

5. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 9. 2008

Společnost Mediapro, která je hlavním akcionářem ve španělské televizi La Sexta, dokončuje strategii pro zavedení placených kanálů v DVB-T. K tomuto kroku se na tamním trhu chystá v roce 2009. V pozemním digitálním příjmu by pak ráda nabídla exkluzivní přenosy z Premier League a španělské fotbalové ligy. Měsíční předplatně by činilo 17 až 18 euro. Mediapro očekává, že vláda změní vysílací zákon, aby umožnila vstup placených kanálů na trh do platformy DVB-T. Zatím neexistuje povolení pro tyto služby, ale věříme, že se toto brzo změní. Je to naprosto reálné a možné řešení, řekl Tatxo Benet ze společnosti Mediapro.

MMF tip early

Pokud firma neuspěje na poli DVB-T, je schopna s právy pro tyto události jít do jiných platforem jako digitální kabelová televize (DVB-C) nebo IPTV. Jednat by byla dokonce schopna i se svým konkurentem, platformou Digital+. Mediapro je vlastníkem práv jak pro vysílání evropské Premier League, tak MS v košíkové v roce 2010 a vysílat může také podniky Formule 1 v letech 2009 až do 2013. Společnost je výhradním dodavatelem přenosů fotbalové Barcelony a Realu Madrid.

Zdroj: Satkurier.pl

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).