Hlavní navigace

Placený český tabletový magazín Adam skončil po dvou číslech

28. 11. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Firma Forsage-Team vydávání placeného tabletovového magazínu přerušila kvůli nedostatku financí už po šesti měsících od jeho startu.

„Jsme rádi, že jsme mohli přispět k rozvoji digitálního publikování v ČR. V současné době jsme bohužel byli nuceni z finančních důvodů další vydání magazínu ADAM pozastavit,“ zní lakonická zpráva na webu tabletového dvouměsíčníku.

E-časopis s podtitulem „Pro muže, kteří nezapomněli snít“ začala firma Forsage-Team s.r.o. vydávat v květnu letošního roku. První ukázkové číslo bylo zdarma, každé další pak mělo stát 2,69 eura. Časopis měl nabízet „…informace z kultury, vědy, techniky, cestování, historie a sportu. Nezapomínáme ani na rozhovory se zajímavými osobnostmi a na ženskou krásu.“

Podle původních plánů vydavatelů mělo jít o dvouměsíčník, který se po případném úspěchu měl změnit na měsíčník. „Celý projekt se teprve rozjíždí – a tím myslíme nejen magazín ADAM, ale digitální publikování v ČR celkově. V budoucnu počítáme se změnou periodicity na jeden měsíc,“ vysvětlovali.

Po nultém čísle následovalo v srpnu ještě oficiální první číslo, které je spolu s ukázkovým vydáním stále k dispozici na App Store (ukázkové je také na Google Play). V půlce listopadu ale vydavatelé oznámili, že další čísla už následovat nebudou a na webu zveřejnili postup, jak mají čtenáři postupovat při rušení předplatného.

webcast bezpečnostní katastrofy

Prezentace ukázkového čísla na YouTube: 

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn