Hlavní navigace

Placka Potravinový inspektor od Novy je hitem: za tři dny o ni požádalo devět tisíc lidí

21. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hlavní zpravodajská relace Novy zažívá nečekaný ohlas na projekt Potravinový inspektor. Televizi se denně hlásí tisíce lidí s žádostí o zaslání placky s jeho logem.

Nebývalá masa diváků projevila zájem zapojit se do projektu Potravinový inspektor, kterým televize Nova poukazuje na nedostatky v obchodech s potravinami. Od chvíle, kdy stanice vyzvala ve své hlavní zpravodajské relaci, aby se jí hlásili dobrovolníci, kteří pomohou vyhledávat obchody se zkaženým zbožím, se Nově přihlásily tisíce lidí. „Odezva na Potravinového inspektora je obrovská, denně dostáváme tisíce emailů a vzkazů, během tří dnů máme téměř 9 tisíc žádostí o zaslání placek,” sdělila na dotaz serveru DigiZone.cz Marie Fianová z tiskového oddělení Novy.

K TÉMATU: Nova si registruje známku Potravinový inspektor pro svoje reportérské hlídky TN

Právě plackou „I Love Potravinový inspektor“ se diváci zapojení do projektu identifikují při jednání s provozovateli a personálem obchodů s potravinami. “Potravinový inspektor je nová rubrika v rámci Televizních novin, která je součástí dlouhodobé kampaně Na vaší straně (Letní, Zimní, Potravinový, Pivní inspektor…), jejímž cílem je poukázat na nedostatky ve službách a obchodu a postavit se na stranu spotřebitelů,” konstatuje Fianová. Jde o společný projekt redakcí Televizních novin a zpravodajského webu TN.cz.

ČTĚTE TAKÉ: Nova si registruje Pivního inspektora, Barrandov Týden na Barrandově a ve světě

MM socky3

“Reportéři pod vedením Ladislava Hrušky objíždějí náhodně vybrané prodejny potravin s cílem zmapovat kvalitu a cenu prodávaných potravin a upozornit na nedostatky. Zároveň na TN.cz a facebookových stránkách vyzýváme diváky, ať nám posílají informace o nekvalitních potravinách v obchodech,” dodala tisková mluvčí Novy. Po výzvě televize, ať se se do projektu zapojí i sami diváci, vzrostl zájem o jakékoli informace o Potravinovém inspektorovi na internetu, včetně zpráv na serveru DigiZone.cz.

UPOZORNĚNÍ: Pokud máte zájem o placku „I Love Potravinový inspektor“, obraťte se na televizi Nova. Server DigiZone.cz není organizátorem tohoto projektu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.