Hlavní navigace

Google Maps: plánování tras nyní i s využitím brněnské MHD

8. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká verze Google Maps nově umí hledat spojení v rámci městské hromadné dopravy v Brně. Google na novince spolupracoval s brněnským dopravním podnikem, který poskytl data týkající se jízdních řádů jeho autobusů, trolejbusů a tramvají. Podobnou funkci služba Google Maps zatím nabízela z českých měst jen v případě Pardubic. Nyní tedy vyhledávání trasy při cestování městskou hromadnou dopravou funguje i pro moravskou metropoli. Brno se tak zařadilo po boku měst jako New York, Brusel, Valencie či…

Česká verze Google Maps nově umí hledat spojení v rámci městské hromadné dopravy v Brně. Google na novince spolupracoval s brněnským dopravním podnikem, který poskytl data týkající se jízdních řádů jeho autobusů, trolejbusů a tramvají. Podobnou funkci služba Google Maps zatím nabízela z českých měst jen v případě Pardubic. Nyní tedy vyhledávání trasy při cestování městskou hromadnou dopravou funguje i pro moravskou metropoli. Brno se tak zařadilo po boku měst jako New York, Brusel, Valencie či Curych, kde lidé mohou plně využít našich map pro cestování hromadnou dopravou. Těšíme se, že po vzoru Brna a Pardubic se k projektu přidají i další česká a moravská města, uvedl Jaroslav Bengl, produktový manažer z Googlu.

Poskytovaná data jsou využívána v mapách a vyhledávačích firmy Google pro hledání optimální cesty. Jedinečnost proti klasickým vyhledávačům spojení je především v provázanosti jízdních řádů s mapovým podkladem, která umožňuje vyhledání spojení z místa A do místa B s využitím služeb veřejné dopravy, uvedl ke spolupráci s Googlem vedoucí technického odboru Zdeněk Jarolín z brněnského dopravního podniku. Google Maps ještě umí hledat autobusové spojení v České republice v rámci linek Student Agency. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.